Blog bydlení

3 kroky pro zdravý spánek vašich dětí

Sami to jistě znáte nejlépe – když se ráno špatně probudíte a cítíte se, jako byste snad ani v noci nespali, celý den je takovýmto nekvalitním spánkem poznamenaný. Ideální podmínky pro potřebný spánek jsou důležité, a platí to i u našich ratolestí. I když zrovna nemáte volné finanční prostředky na nákup zcela nové postele, rozhodně není vhodné, aby vaše dítka dědily kompletní postel po sourozencích či někom cizím. Proleželá matrace není po hygienické ani fyziologické stránce optimální – řešení pro kvalitní spánek však existují i s omezeným rozpočtem!

 

Základem je vhodná matrace

 

Nemusíte rovnou utrácet za celý rám postele, stačí vyrazit na nákup nové a kvalitní matrace. Nemusíte brát zrovna tu nejdražší, i v nižších cenových hladinách narazíte na ideální matraci pro vašeho potomka. Důležité je vybrat matraci s pevnější konstrukcí, střední tvrdosti. Tolik oblíbené zónování matrace není u dětí důležité, protože nejen rychle rostou, ale hlavně se ve své postýlce stále vrtí a mění polohy, často i strany a tak zóny matrace postrádají smysl. Mezi doporučované dětské matrace patří ty z kvalitních PUR pěn, které jsou prodyšné a dostatečně pružné. Paměťová pěna je naopak pružná až příliš a negativně ovlivňuje růst dítka. Dětské matraci také sluší potah, který můžete snadno odejmout a vyprat v běžné pračce a také speciální chránič matrace, který zachrání nějakou tu noční nehodu.

 

Polštář není jenom pro parádu

 

Mnoho rodičů vybírá už malým novorozencům do jejich první postýlky polštářek spíše za dekorativním účelem, zkrátka proto, aby to jejich zlatíčku v postýlce slušelo. Děti do jednoho roku však nepotřebují vůbec žádný polštář – naopak je pediatry doporučován spánek takto malých miminek bez polštáře jen na rovné matraci. S tím, jak dítko roste, můžete poté pořídit polštář pro batolata, který je uzpůsoben velikosti i fyziologickým potřebám vašeho děťátka. Pro větší děti pak můžete pořídit klasické polštáře, rozhodně však s možností praní – jak obalu polštáře bez výplně, tak i výplně polštáře. Chybět by neměla ani možnost regulovat náplň polštáře.

 

S kvalitní přikrývkou nemá zima šanci

 

Pro malé miminka jsou ideální nejen dětské přikrývky, ale také velmi oblíbené spací pytle, ve kterých je děťátko skutečně jako v bavlnce, nemůže se odkopat a žádná zima na něj nemůže. Když dítko vyroste, přichází na řadu klasické přikrývky, velikostně přizpůsobené dětem. Opět je nejlepší volbou taková přikrývka, kterou lze prát v pračce – ideální je varianta dutého vlákna. Při jeho výběru sledujte nejen kvalitu ušití, která zvládne i nadměrné praní, ale také hřejivost výplně. Dětem můžete pořídit zimní i letní varianty přikrývek, ale také univerzální variantu, kterou můžete používat po celý rok.

Názory

Přidat názor