Blog bydlení

4 věci, které by u vás doma rozhodně neměly chybět

4 věci, které by u vás doma rozhodně neměly chybět

 

Jídelní stůl, židle, pohodlná pohovka, postel a televize samozřejmě. Ano, je spousta věcí, bez kterých si nikdo z nás neumí představit svůj domov. Ovšem jsou také méně obvyklé nezbytnosti, které by u vás doma neměly chybět, protože jejich služby čas od času může potřebovat každý z nás. Vážně i nevážně, s nadhledem i vtipem vám přinášíme seznam 4 drobností s velkým posláním, které vaše bydlení zpříjemní i ulehčí.

 

1. Lékárnička

 

Tak na té se shodneme určitě všichni a to že může jít i o vtipnou záležitost je jen a pouze o tom, jaký své lékárničce dopřeje kabát – tedy obal, případně umístění. Ano, ty tam jsou doby, kdy lékárničky byly jedna jako druhá, nejenom co se obsahu týká, ale především samotného obalu. Dnes si můžete domů pořídit lékárničku jako stylový interiérový doplněk – doplnit do ní správný a potřebný obsah už je pak jen malý detail.

 

2. Není nůž jako nůž

 

A o tom, že ve vaší domácnosti nesmí chybět rozhodně není pochyb. Ale my máme na mysli především nože ostré, jen takové ocení každá hospodyňka a čas od času i její polovička. Na muži ostatně často broušení nožů leží a jako útěchou mu může být stylový magnetický držák na nože, kde svou nabroušenou chloubu může vystavit na odiv.

 

3. Čistím, čistíš čistíme

 

A v honbou za pořádkem a čistotou tak v našem obydlí nesmí chybět nejrůznější čistící ubrousky, ale také hadříky, utěrky – zkrátka kousky textilu, které to s vaší domácností myslí dobře. A aby se vám jen tak bez ladu a skladu nepovalovaly po koupelně či kuchyni, rozhodně si na ně pořiďte slušivý košík – ať už plastový, ratanový či z omyvatelného textilu.

 

4. Vždy připraveni na nečekané hosty

 

Některá návštěva se slušně ohlásí dopředu, jiná zase ráda děla přepadové „kontroly“. Když však budete vždy připraveni, nepřekvapí vás žádná návštěva – dokonce ani v žádnou denní či noční dobu. Ve spižírně je dobré mít vždy pro tyto příležitosti v zásobě slané brambůrky či krekry, sušenky, ale také nějakou tu lahvinku dobrého vínka či něčeho tvrdšího, minerální vodu a v mrazáku nějaké to maso pro případ, že budete muset návštěvu i pohostit. Stává-li se vám často, že návštěva ráda zůstane i přes noc, rozkládací a skladné lehátko pro hosty či nafukovací postel se vždycky hodí. No a vyžadujete-li přezouvání, u dveří se vám budou hodit bačkory pro návštěvy – klidně s vtipným motivem.

 

Že vám něco z našeho seznamu doma chybí? Tak hurá na nákupy! Každý dobrý důvod k nákupu doplňků do vašeho příbytku, se vždycky počítá. A příště si povíme o dalších důležitých nezbytnostech do našich domovů.

 

Názory

Přidat názor