Blog bydlení

7 kroků k vydražení nemovitosti

Každý odborník na finance vám potvrdí, že nejlepší variantou jak dobře a rozumně investovat volné prostředky je - kromě nákupu zlata či uměleckých předmětů - především nákup nemovitostí. Ať už chcete dům, byt, garáž či chalupu zatím jenom koupit a třeba pronajímat, zajistit své potomky nebo sami sebe na stáří, pak je získání nemovitosti v dražbě  nejen finančně velice výhodné, ale také jednoduché.

 

Krok první – věnujte čas výběru

 

Nikdo nechce investovat do zajíce v pytli a tak zjistit si co nejvíce nejčerstvějších informací – a hlavně o nich vůbec vědět – je ze všeho nejdůležitější. Dražební vyhledávač eDrazby.cz je profesionálně propracovaný systém, na kterém najdete aktuální dražby, navíc perfektně a přehledně  na jednom místě a to včetně návodů a tipů jak úspěšně dražit.

 

Krok druhý – informace nejsou k zahození

 

S vyhlášením dražby je neodmyslitelně spojená dražební vyhláška, ve které je nejen stanoven datum dražby, ale také další důležité informace. Nejen o ceně, výši dražební jistoty, vyvolávací ceně i minimálním příhozu, ale také popis nemovitosti - ať už jí je pozemek, garáž či byt a datum, kdy je možno nemovitost osobně prohlédnout.

 

Krok třetí – dražební vyhlášku studujte pečlivě

 

Kromě zmíněných informací totiž dražební vyhláška obsahuje také informace o tom, zda se prodává celá nemovitost nebo jen její část – tedy podíl. Zjistíte také, zda se k nemovitosti váží věcná břemena, zástavy, nájemní smlouvy a zda vydražením zanikají či přechází na nového majitele.

 

Krok čtvrtý – složte včas dražební  jistotu

 

I když budete mít dost financí, ale zapomenete složit dražební jistotu do dne konání dražby, bohužel, máte smůlu a dražby se zúčastnit nemůžete.

 

Krok pátý – nenechte se strhnout atmosférou

 

Dobře si promyslete, jakou nejvyšší částku jste ochotni za nemovitost zaplatit a přes ni už více nepřihazujte. Snadno se můžete nechat zlákat vášnivým přihazováním okolí a přeplatit tak zbytečně víc, než byste s chladnou hlavou byli ochotni. A samozřejmě, nějaký limit si nechte, ale takový, který skutečně máte.

 

Krok šestý - pohlídejte si datum splacení kupní ceny 

 

A nezapomeňte také na zaplacení daně z převodu nemovitostí, ta se musí zaplatit do 90 dnů. V případě splacení kupní ceny se jedná obvykle o 30 dní, ten kdo vedl dražbu vás k doplacení obvykle vyzve dopisem. Pokud nezaplatíte včas, zanikne vaše právo k vydražené nemovitosti a navíc přijdete i o zaplacenou dražební jistotu.

 

Krok sedmý – nepropadejte zmaru

 

Nepodařilo se vám zvítězit svým příhozem hned na poprvé? Neházejte flintu do žita. Získáte alespoň představu jak dražba probíhá a také potřebnou jistotu do dalších kol. Dost možná budete mít štěstí a příště budete jedinými zájemci a dům, byt či chalupu snů získáte už za vyvolávací cenu.

 

Názory

Přidat názor