Blog bydlení

7 výhod hliníkových pergol se stahovací střechou

 

Pokud chcete trávit teplé jarní a letní dny co nejvíce venku na terase, asi by to chtělo kvalitní zastřešení. Jen tak si můžete užívat relax navzdory silným slunečním paprskům, dešti i větru. Jestli jste se ještě nerozhodli, jaké zastřešení pro vás bude to nejvhodnější, měli bychom tu jedno řešení. Moderní hliníkové pergoly se stahovací střechou od firmy Atypy. Sepsali jsme pro vás jejich největší výhody, které vás jistě přesvědčí.

1. Žádná údržba

Hliníkové pergoly s posuvnou střechou ocení každý, kdo má rád své pohodlí. Nevyžadují totiž žádnou zvláštní údržbu: konstrukce z hliníku nerezne a není třeba ji nijak natírat, odolné a bezúdržbové je i zastřešení. Když na to přijde, můžete jen jednou za čas celou pergolu omýt VAPkou nebo obyčejnou zahradní hadicí.

2. Záruka 5 let

Kvalitou našich hliníkových pergol jsme si naprosto jistí, proto se na ně vztahuje prodloužená záruka 5 let. Kdyby se náhodou něco rozbilo nebo něco nefungovalo, přijedeme to k vám opravit. S největší pravděpodobností to ale nebudete potřebovat.

3. Stabilní konstrukce

Konstrukce pergol jsou vyrobené ze speciální hliníkové slitiny, díky které jsou lehké, takže nijak nezatěžují stavbu, a zároveň naprosto stabilní. Bez jakékoliv újmy odolají i opravdu hodně silné vichřici o rychlosti až 117 km/h!

4. Výroba na míru

Nezáleží na tom, jestli chcete jen maličkou pergolu na terasu svého bytu nebo kolem celého domu či restaurace. Díky několika typům hliníkových pergol, které mohou být i samostojné (bez nutnosti kotvení do zdi domu) nebo naopak bez nosných sloupů, mnoha barevným provedením konstrukce i zastřešení a možnosti modulového napojování jednotlivých dílů lze vyrobit pergolu přesně na míru.

5. Ochrana před sluncem i deštěm

Zastřešení terasy si žádá kvalitní materiál, aby odolal různým vlivům počasí. Plachta stahovací střechy našich pergol je proto vyrobena z třívrstvého PVC - vrchní vrstva je lakovaná a usnadňuje tak stékání vody, střední tmavá vrstva zase zabraňuje průniku slunečních paprsků. Díky skvělým termoizolačním vlastnostem střechy pak zůstává pod pergolou příjemné klima i v parném létě.

6. Ovládání střechy motorem

Pro moderní pergoly je už stahovací střecha standardem, tyto ale navíc ovládá malý motor. Když se blíží déšť nebo začne pálit slunce, stačí zmáčknout tlačítko na dálkovém ovládání nebo vypínači na stěně a zastřešení se samo vytáhne. A naopak.

7. Možnost zastínění

Pokud si chcete pobytu na terase užívat co nejdéle a i při celkem nepříznivém počasí, můžete hliníkovou pergolu doplnit o boční zastínění, které vás ochrání před nízkým sluncem, deštěm, větrem i zvědavými pohledy sousedů. Dovnitř totiž skrz stažené zastínění vidět není, ven ale ano.

 

Líbí se Vám pergoly? Podívejte se na realizace.

 

 

Názory

Přidat názor