Blog bydlení

A co botník? Už máte ten pravý?

Bota sem, bota tam, zkrátka před dveřmi i za dveřmi o ně jenom zakopáváte a vypadá to podle párů bot, jako by u vás bydlelo půl sídliště? Chce to pořádně prostorný a praktický botník! A pokud by byl navíc stylový a šetřil i pár centimetrů, vůbec by to nevadilo, co říkáte? Tak tedy, tady je přehlídka těch NEJ.

 

Poslání botníku předčí vaše očekávání

 

Je to snadné, botník je na boty a když se vám tam vejdou všechny, které potřebujete uspořádat, máte vyhráno. Ovšem, dnes si už nemusíte koupit jen klasické – a často i nepříliš poutavé – regálové botníky, ale chtít můžete i chytrá řešení. S přehledem botník sladíte se stylem bydlení a to jak materiálově tak i barevně. Zatoužit můžete i po neobvyklých tvarech a designovém zpracování, o kombinování různých materiálů ani nemluvě. Botník může být samostatný či jako součást předsíňové stěny a dokonce se z moderních botníků v plastové úpravě může stát klidně i organizér v pracovně, odkládací prostor v dětském pokoji či netradiční čelo postele ve vaší ložnici. 

 

Druhy botníků aneb který je váš favorit

 

Místo určené k odkládaní naší obuvi ušlo pěkný kus cesty. Od obyčejného pohazování na zem přes policové regály až k dnešním mnoha podobám, které na sebe botník rád převezme. Už vůbec se nemusí botník držet při zemi, rád si povyskočí do výšin, rád se i napřímí a pohodlně si na něm můžete i posedět. Bezesporu nejoblíbenější botníky pro svou praktičnost jsou ty vyklápěcí. Revolučním řešením je také teleskopická tyč upevněná u stropu, kolem které se boty zavěšují. Policový botník vyniká nejen možností nastavit police dle výšky samotných bot, ale narazíte také na vylepšené verze řešené pojezdovými mechanismy s bodlinami, na které boty jednoduše zavěsíte.

 

Vybírejte botník nejen podle místa v předsíni

 

Botník by měl být vždy dobře větraný, prostorný uvnitř, úsporný navenek a přihrádka na krémy či kartáče na boty se také hodí. Ať už máte předsíň, která se stane pro botník novým domovem, malou jen tak tak na otočení nebo prostornou či atypickou, určitě najdete to pravé úložiště pro vaše boty. Vždy však prostor dobře proměřte a myslete také na budoucnost. Nejen pro případ, že se rozroste váš obuvnický arzenál, ale také pro případ, že se rozroste i vaše rodina. A váš malý capart bude mít sice botky malé, ale párů dost možná že více než vy. 

Názory

Přidat názor