Blog bydlení

A zase to prádlo! Sláva chytrým nápadům, které řeší, kam s ním!

Krásně voňavě vyprané a vyžehlené se v našich skříních blaženě uvelebí a čeká na svou příležitost, až si jej vybereme jako garderóbu dne. Když se však hromadí v nevábných a neforemných hromádkách v koupelně či dokonce v ložnicích a dětských pokojích, naše nadšení opadá – tedy hlavně hospodyněk. Ano, řeč je o špinavém prádle, kterému se nelze vyhnout, vyřešit kam s ním však lze poměrně elegantně.

 

I o špinavé prádlo je potřeba pečovat

 

Jistě – vyprat, vyžehlit, poskládat. Ovšem péče o špinavé prádlo nezačíná jeho vložením do pračky a vypráním, ale už jeho správným uložením před jeho dnem D. Pokud totiž budete špinavé, a leckdy i propocené prádlo, házet jen na jednu hromadu, nejen že se okrádáte o vzácné místo, ztěžujete si jeho následné třídění, ale také riskujete nevábnou vůni a především i hrozící plesnivění. Proto je lepší svěřit své špinavé prádlo chytrým pomocníkům a usnadnit si sami sobě práci.

 

Elegantní skříňky, které svůj účel nápaditě tají

 

Běžně za koupelnový nábytek považujeme spíše skříňky na ukládání kosmetiky, ručníků a koupelnových doplňků, bytoví designeři však dokáží prakticky vyřešit i takový zapeklitý problém, jako kam se špinavým prádlem. Stačí si vybrat některou ze skříně speciálně určených k tomuto účelu. Jsou nejen dobře větrané, ale také usnadní třídění dle potřeby. Ať už vyberete výklopný mechanismus nebo čelní vkládání atraktivním designovým otvorem – vaše prádlo bude v bezpečí.

 

Staré dobré koše na prádlo se hodí vždycky

 

Vystačit si můžete i s obyčejným košem po babičce, ale zvolit můžete i atraktivní koše, u kterých pravý účel jen tak někdo neodhadne. Dnešní moderní prádlové koše se vyrábí z kvalitních a hlavně dobře udržovatelných materiálů a především v mnoha barevných provedeních. Lehce tak koš zakomponujete do své koupelny nejen po barevné stránce, ale také po té stylové. Ať už zvolíte dřevěný, látkový, z umělého ratanu, běžného plastu či dokonce pevné hladké příze nebo skládací - koše na prádlo dokáží šetřit i místo a především jim to nádherně sluší.

 

V nouzi oceníte i jednoduchá řešení

 

Nechcete utrácet za skříňku ani stylové koše, navíc je dost možná nemáte stejně ani kam umístit? Vůbec nevadí. Možná máte komoru či vestavěnou skříň v chodbě – pokud disponujete vlastní prádelnou pak ještě lépe. Stačí si vyčlenit na polici pár volného místa a za pár korun nakoupit obyčejné plastové boxy. Ty nejen snadno a rychle kdykoli omyjete, ale hlavně do nich můžete rovnou třídit prádlo. Spodní prádlo, ponožky, lůžkoviny i trička tak vždy přehledně najdete a navíc mohou volně dýchat. 

 

Tak, milé hospodyňky, teď zbývá jen jediné – naučit ostatní členy rodiny, ukládat špinavé prádlo tam, kam patří.

 

Názory

Přidat názor