Blog bydlení

Advent se blíží. Vyrobte si originální adventní kalendář!

Předvánoční čas má své kouzlo, a obzvláště u dětí je to doba radostného snění a nedočkavého očekávání dne D. Zpříjemněte jim jedinečně a hravě tento čas, a vyrobte jim kouzelný a nápaditý adventní kalendář. Letošní rok zapomeňte na sice jednoduše koupený, zato ale ne příliš zdravý klasický adventní kalendář a připravte jim ryze osobitý, a dárečky napěchovaný, rodinný kalendář, který rozhodně nezklame. A myslet v něm můžete i na partnera či ostatní členy rodiny!

 

Adventní kalendář aneb co do něj

 

Většina z nás zná adventní kalendář coby krásný obrázek plný malých – přesněji plný dvaceti čtyř – čokoládek, které si děti s radostí hned ráno po vyskočení z postýlky běží vyloupnout. Ano, ranní vstávání je v tomto čase daleko příjemnější, ovšem s adventním kalendářem, který vytvoříte svou vlastní šikovností a nápaditostí, to půjde ještě rychleji a radostněji. Do takového kalendáře totiž můžete ukrýt co vás jen napadne:

  • drobné sladkosti
  • zdravé mlsání v podobě ovoce
  • malé dárky od kouzelného prstýnku až po malé autíčko
  • hrací den pro vaše nejmenší, ve kterém si s nimi budete celý den či odpoledne hrát podle jejich představ
  • praktické dárky, které potěší malé i velké. Vyzkoušet můžete s příchodem mrazíků třeba veselé rukavice
  • uložit do kalendáře můžete i vstupenku do kina, pozvánku na večeři, do cukrárny či poukaz na výlet. Inspiraci se meze nekladou!

 

Vznášející se adventní kalendář

 

Může být nejen každodenním důvodem k radosti, ale navíc vám ještě odzdobí stylově vaši domácnost a vdechne ji správnou předvánoční náladu. Potřebovat budete jen ramínko, provázek na uchycení ramínka, případně i sáčků s dárečkem či kolíčky. Ramínko stylově ozdobte do vánočního hábitu a papírové sáčky či balíčky poctivě označené číslicemi od 1 do 24 připevněte k ramínku buď přímo kolíčkem či provázkem. Ramínko upevněte ke stropu či pod osvětlení a můžete se začít těšit co asi ukrývá.

 

Adventní kalendář do okna i na zábradlí

 

Stylově a originálně si s pomocí adventního kalendáře můžete vyzdobit okno i zábradlí nebo jen dveře dětského pokojíčku. Stačí si opět připravit do papírových sáčků či vlastnoručně zabalených balíčků dárečky pro své nejbližší. Šikovné švadlenky si můžou ušít originální sáčky nebo dokonce nápadité ponožky a do nich překvapení ukrýt. Následně připravené balíčky můžete připevnit na okno, dveře nebo rafinovaně rozvěsit na zábradlí. Rozzářená očka vašich ratolestí za to rozhodně stojí.

 

Názory

Přidat názor