Blog bydlení

Aromalampa – doplněk, který uklidní nervy. Víte, jak ji správně používat?

Umí vylepšit náladu, uklidnit vystresovanou mysl a postarat se o tu správnou domácí pohodu. Aromalampy jsou velmi oblíbeným doplňkem ložnic i obývacích pokojů a my vám dnes poradíme, jak vybrat tu nejlepší.

 

Aromatická vůně plná mystiky

 

Umí léčit, potěšit i zdobit a to vše díky zajímavému a atraktivnímu designu, vonným esencím a olejům, které prostoupí vaše obydlí i tělo. Stačí si vybrat tu správnou vůni a rázem si ulevíte při rýmě i migréně. Za vše vděčí aromalampa principu založeném na odpařování esenciálních vůní a olejíčků díky otevřenému ohni. Díky odpařování se do vzduchu v místnosti uvolní léčivé i žádané látky a vůně, které se postarají o dobrou náladu i vylepšení zdravotních neduhů. O relaxaci se také postará kouzlo samotné svíčky, kterou potřebujete do stylové a mystické aromalampy.

 

Aromalampa na sto způsobů

 

A určitě i na mnohem více než jen zmíněných sto. Ano, aromalamp je nepřeberné množství. Vybrat si můžete aromalampu ze skla, kovu i keramiky. Jejich design je velmi pestrý a různorodý, stejně jako barevné či vzorové provedení a případná velikost. Aromalampu tak snadno sladíte nejen se svým životním stylem, vkusem i zařízením interiéru a dopřejete si tak nejen osobitost, ale i pořádnou dávku relaxace. Aromalampu vybírejte tak, aby měla dostatečně velkou nádržku na vodu – to abyste každou chvíli nemuseli vstávat a vodu dolévat. Ideální je, když v ní voda vydrží po dobu hoření čajové svíčky, tedy cca 4 hodiny. Nádobka však musí být od plamene svíčky dostatečně vzdálená, to proto, aby se voda v ní nezačala vařit!

 

Jak aromalampu správně používat?

 

Je to velmi jednoduché. Pravidlo první zní – umístit aromalampu ne pevné a bezpečné místo, kde nehrozí vznícení okolních dekorací či nábytku od svíčky. Do nádobky vlijte vodu předehřátou zhruba na 50 stupňů Celsia a k zahřívání zvolte nejlépe čajovou svíčku. Do vody přidejte pár kapek oblíbeného éterického oleje či směsi a svíčku zapalte. Dál si už jen užívejte pohody a kouzla relaxace. Éterického či esenciálního oleje nedávejte mnoho, přílišná intenzita není žádoucí a může způsobit i zdravotní obtíže. Nezapomeňte po dohoření svíčky aromalampu očistit a náležitě ji omýt, aby vám stále vydržela krásná a bez nevzhledného vodního kamene.

Názory

Přidat názor