Blog bydlení

Balkónová pohoda ve vaší režii

Ty tam jsou doby, kdy balkón sloužil jen k sušení prádla, pěstování pár keříků rajčat či místo ke kouření. Máte-li balkón, zaslouží si nejen on, ale především vy, malou proměnu v oázu plnou relaxace, klidu a nové energie.

 

Proč oživit balkón? Protože každý centimetr se počítá!

 

Máte-li svou vlastní zahrádku, zútulnění balkónu vám asi příliš těžkou hlavu nedělá, ale i to se může změnit. Vlastní balkón vám dopřeje nejen rychlé větrání a příval čerstvého vzduchu, ale především možnost vyvětrat si hlavu a za slunného a nádherného počasí opustit čtyři stěny svého bytu, které občas každého dokáží pořádně svazovat. Cena balkónu – tedy jeho pomyslná hodnota – rapidně stoupá v případě, že vlastní zahrádku nemáte. Ať tak či tak, je balkón ideálním místem k posezení, ať už při víkendové snídani s vlastním výhledem, k polední siestě ve stínu i na sluníčku či večerní lehké grilovačce. A to vše jen na krok z vlastního bytu.

 

Vrhněte se na zvelebování

 

A nebojte se, nebude vás to stát ani horentní sumy, přesto je perfektní výsledek a relaxační zážitek naprosto zaručený. Začít můžete od podlahy – ideální je zelený koberec pro exteriéry. Vzhledově imituje trávu, po praktické stránce v sobě nedrží vodu, zároveň ani prach či nečistoty a odolává plísním. Bez kvalitního posezení by to na balkóně nebylo to pravé ořechové a tak neváhejte sáhnout po kvalitním provedení – jak po stránce pohodlí, tak i materiálovém, které odolá rozmarům počasí - jako třeba umělý ratan. Kávička i občerstvení si zaslouží balkónový stoleček, přizpůsobený rozměrům vašeho balkónu. Dopřát si můžete jak stůl prostorný, tak také sklopný, který se vejde i na ten nejmenší balkón. Nezapomeňte ani na dekoraci – samozřejmě nejlépe v duchu přírody, tedy voňavé truhlíky plné bylinek i barevných květin.

Pro dokonalé soukromí i příjemný stín nezapomeňte na příjemné zastínění i boční dekoraci na zábradlí.

 

Stylové letní balkónové grilování

 

Ano, grilovačky hýbou světem a naše chuťové pohárky si na šťavnatých kouscích s nezaměnitelnou vůní a především chutí rády pochutnávají. Na čerstvém vzduchu si tak bez obtěžování sousedů nepříjemným kouřem můžete dopřát oblíbené delikatesy, ať už připravované na oblíbených elektrických grilech, které využijete i v interiéru, ale také na speciálních malých stolních grilech. A ani u nich se skutečně nemusíte bát kouře, dýmu, ani typické vůně – díky specifickému dřevěnému uhlí si chuť i vůni grilovaných lahůdek vychutnáte skutečně jen vy.

Názory

Přidat názor