Blog bydlení

Barevná podlaha zažene nudu a rozhodně se neokouká

Odstíny bílé, hnědé a černé už máte určitě dobře vryté pod kůži a čokoládovou, krémovou či břízovou barvou podlahy vás už nikdo neohromí? Dobrá tedy, dnes vás rozhodně nebudeme nudit klasickým barevným pojetím podlah a vrhneme se na netradiční pastelové tóny. Ano, podlah!

 

Barevná podlaha není nic pro zaryté konzervativce

 

Podlaha v interiéru hraje důležitou roli. Nejen, že zpříjemňuje náš pohyb po místnosti, je také výrazným prvkem, který ač leckdy nenápadně, přesto designově výrazně, udává atmosféru našeho bydlení. Pokud vás klasické barevné pojetí pevných podlah neuspokojuje a koberec, který by se o barevné vyladění dokonale postaral, vám příliš funkčně ani vzhledově neimponuje, pak je nápaditým řešením pastelová barva podlahy. Ano, musíte mít na tento odvážný krok naturel, proto nejste-li vyznavači lehké extravagance a pořádná dávky odvahy vám také krapet chybí, zůstaňte raději u tradičních barev.

 

Barevné podlahy napodobují přírodu

 

Nevěříte? Ale a co takové modré nebe, žluté slunce, zelená tráva . Ano, pastelová barevnost vaší podlahy může směle vycházet z principů barev vyskytujících se v přírodě a pokud vhodně zvolíte i ostatní zařízení interiéru, váš úmysl bude zcela jistě naplněn. Nemusíte se tedy bát podlahy laděné v zelených tónech, u modré si jen dejte pozor na psychologický efekt a její barevnost „rozbijte“ v dobrém slova smyslu vzorem či strukturou. Modrá barva na podlaze totiž evokuje modrou hladinu více než modré nebe a tak se na ni podvědomě i naši zvířecí miláčci můžou bát vstoupit.

 

Pastelových barev na podlaze se nemusíte bát

 

A směle je můžete použít do všech místností. S modrou barvou podlahy získáte v přehřátých a jižně situovaných místnostech pocit ochlazení. Se žlutou barvou získáte teplo a také optické projasnění, obzvláště pak v místnostech, kterým chybí přirozené denní světlo. Zelená barva se skvěle hodí do moderních interiérů a má prokazatelně uklidňující účinky.

V kuchyni pak velké ovace sklidí barva červená, která navíc skvěle povzbudí vaši chuť k jídlu.

 

Jak získat barevnou podlahu? 

 

Nejlepším řešením jsou vinylové krytiny, krok s nimi drží také podlahy lité a dřevěné podlahy. Ty po správném odstranění původní vrstvy snadno, díky barvám na olejové bázi či na bázi latexu, přetřete vyvolenou barvou. Tu navíc můžete kdykoli změnit či obnovit :)

Názory

Přidat názor