Blog bydlení

Barevné bydlení – neutrální barvy mají tradici i kouzlo

Bílá, šedá, černá, béžová i hnědá. Nechybí v žádném interiéru, přesto jsou spíše v dnešním moderním bydlením  barvami doplňkovými. S nefalšovanou skromností se však můžou královsky ujmout kompletního barevného vůdcovství v celém vašem interiéru. Na vás pak jen bude, zda se stanou podkladem pro výrazně doplňky, nebo jim svěříte roli dokonalé harmonie a klidu vašeho bydlení, pod taktovkou pouze neutrálních barev.

 

Bílá barva je nevinná a svěží

 

Není náhodou, že bílá barva symbolizuje čistotu a sterilitu a často nám tak připomíná nemocniční prostředí. Stačí si však zvolit nejen studené, ale i teplé tóny bílé barvy či vsadit na lesk, který působí naprosto luxusně. Bílá barva umí perfektně opticky zvětšit každý prostor – dopadající světlo se na ni odráží a tím dokonale kouzlí s velikostí místností. Pokud máte ve svém obydlí problém s nedostatkem přirozeného světla, bílá barva vám pomůže přítmí projasnit a přivést tak rafinovaně více světla do vašeho interiéru.

 

Černá barva je elegance sama

 

I když působí lehce odtažitě a stroze, přesto je barvou elegance a dokonce i přepychu. Pokud ji v interiéru zvolíte ve větší míře vytvoříte rozhodně silný dojem, místnost se však opticky zmenší, i to však není leckdy na škodu. Černá barva je běžně aplikována na nábytek i sedací soupravy, bát se ji však nemusíte použít ani na podlahy či stěny – nábytek je pak vhodné zvolit bílý či jiných světlých tónů.

 

Šedá barva je vyrovnaná

 

A stejně jako šedá myška vcelku nenápadná – jenže úchvatně! V kombinaci s výraznými barvami tlumí jejich někdy až agresivní účinek, sama o sobě však působí uklidňujícím a nevtíravým dojmem. Vybírat ji můžete v teplých i studených tónech, ty často mívají až ledový nádech a skvěle se tak kombinují právě s modrou barvou. Výborně pak ladí se dřevem a květinovou výzdobou.

 

Hnědá barva je přirozená

 

A vše co pochází z přírody působí na naše podvědomí příjemně a laskavě. Pokud je navíc  hnědá barva použita ve spojení se skutečným dřevem, o vřelé aranžmá bude dokonale postaráno. Dřevo vždy působí teplým dojmem a to nejen pocitově, ale i na naše smysly. Pro oči a mysl pak hnědá barva ve všech svých odstínech působí uklidňujícím dojmem a dodává pocit jistoty a bezpečí.

 

Neutrální barvy zklidní vaši mysl i uspěchaný styl života

 

Všechny neutrální barvy můžete mezi sebou s velkým úspěchem kombinovat, vsadit však můžete také na různé tónování jednotlivých barev a využít oblíbených odstínů čokoládové, kávové, smetanové, šedohnědé i béžové. Neutrální barvy se pak skvěle kombinují s materiály jako je dřevo, kov, sklo, kámen a dokonce i nerez. 

Názory

Přidat názor