Blog bydlení

Barevné bydlení – odvážná fialová. Díl druhý

 

Spojení klidné modré a dynamické červené, to je mystická a tajemná fialová barva, která váš interiér vyvede z nudy a stereotypu. Ať už tíhnete k jakémukoli stylu, výmalba, nábytek či doplňky pod taktovkou fialové z vašeho království vykouzlí originální a příjemné bydlení plné života, půvabu a inspirace.

 

Trendy fialová do každé místnosti

 

Jestliže jste se až doposud setkávali s fialovou barvou jen v dívčích pokojíčcích nebo romanticky zařízených ložnicích, staňte se průkopníky fialové záplavy i v dalších místnostech vašich obydlích. Taková koupelna je pro fialové tóny přímo dokonalým místem. Ať už zvolíte fialové prvky na obložení koupelny, nebo do šedé či bílé koupelny vnesete fialovou barvu v doplňcích a dekoracích, koupání i ranní hygiena bude mnohem příjemnější. V kuchyni pod fialovou taktovkou si bude každá hospodyňka rázem připadat minimálně jako ve francouzské Provence a klid a pohoda se odrazí i v jedinečnosti připravovaných delikates. Obývací pokoj pak tóny fialové barvy povznesou k relaxaci, odpočinku, rozpoutají vaši kreativitu a podpoří mystiku vašeho života a učiní z vašeho bydlení elegantní místo.

 

Fialová barva si zaslouží život v páru

 

Pro zachování lehkosti i svěžesti interiéru je ideální kombinovat fialovou barvu a její odstíny pouze s jednou další barvou. Skvěle si fialová notuje s bílou a to v jakémkoli poměru a každé místnosti. Kombinace s černou, starorůžovou, šedou, lila a dokonce i černou, působí vždy elegantně a moderně. Toužíte-li zařídit si své bydlení v souladu s přírodou, přitom nadčasově, pak zvolte k fialovým tónům přírodní barvy v nejrůznějších proměnách. Vždy se řiďte vlastními pocity a intuicí, barevné kombinace které vám vyhovují, se zaslouží o příjemnou atmosféru i vaši pohodu a domov, kam se budete vždy rádi vracet.

 

Fialová ano, ale kam s ní?

 

Dost možná budete stát před otázkou, zda fialovou aplikovat na stěny či nikoli. V případě světlých tónů to nebude nejmenší problém, v případě tmavších odstínů berte v úvahu fakt, že tmavě fialová pohlcuje světlo a tak se příliš nehodí do tmavých místností, pokud to tedy z vaší strany nebude ryze účelové. Šalamounsky to však můžete vyřešit pomocí samolepek na zeď, které se o výsledek postarají decentně, přitom však s potřebným výsledkem. Pokud si nejste jistí fialovou barvou na svých stěnách, přesto stojíte o převahu této barvy v místnosti, vsadit můžete i na fialový koberec či sedací soupravu v sytých tónech. O perfektní barevný výsledek se pak za každých okolností postarají doplňky a dekorace v žádaných fialových tónech od textilií, přehozů přes rámečky obrazů, samotné obrazy, až po v interiéru vždy ceněné svíčky. A nezapomínejte, že průchod své barevné vášni můžete dát i barevnými kusy nábytku – ano i ve fialové barvě objevíte komody, obývací stěny i skříně. A to nejen ty, určené do dětských pokojů

 

Názory

Přidat názor