Blog bydlení

Barva roku 2018? Ultra Violet!

Jako pro každý, i pro ten letošní rok byla vyhlášena barva roku udávající módní trendy v bydlení. Chcete-li jít s dobou a nebo toužíte po malé změně, je čas oživit svůj domov mystickou barvou Ultra Violet, která má připomínat tajemný a nekonečný vesmír.

 

Jaká je Ultra Violet a kam se hodí?

 

Lehce dramaticky provokativní, rozhodně originální, tajemná a nabízející nové, neotřelé a pokrokové myšlení. Fialová barva obecně je vždy spojována s mystikou a nadpozemským i lehce nadpřirozeným světem duchovna a tajemna. Ultra Violet rozhodně není barvou nudnou ani snadno přehlédnutelnou. Barevná výraznost, která vás uchvátí hned na první pohled, to je krédo této barvy, které se jí daří plnit do puntíku. Její velkou předností je velmi široká možnost využití do mnoha stylů bydlení. Jako ryba ve vodě se pak hodí do provensálského stylu bydlení, ale také v retru či ve vintage stylu sklidí velký úspěch. Zatracovat ji nemusíte ani v minimalistickém stylu, kde ji však musíte využívat skutečně decentně, i přesto zapůsobí velkolepě.

 

Ultra Violet se barevných kombinací nebojí

 

A je vcelku nepodstatné, zda se o barevnou harmonii pokusíte pouze v doplňcích, jednotlivých kouscích nábytku nebo v celém prostoru. Ultra Violet se velmi efektně hodí k bílé barvě a spolu tvoří naprosto úchvatný pár. Bát se nemusíte ani prudce elegantní kombinace s černou, která však vyžaduje interiér a nábytek na míru této dávce luxusu. Uklidňujícím a čistým dojmem zapůsobí barva ultra violet v kombinaci s fialkovými odstíny. Jste-li odvážnějšího ražení, pak se nemusíte bát ani doplňků a barevného splynutí s barvou žlutou či tyrkysovou a tajemného nádechu docílíte v kombinaci s metalickými barvami i modrými odstíny.

 

Jak na to?

 

Velkou předností fantastické barvy Ultra Violet je fakt, že vaše bydlení vytrhne z nudy, zakletí stereotypu a navíc k tomu nemusíte podnikat žádné velké kroky – když nebudete chtít! Barvu Ultra Violet totiž pro její výraznost stačí aplikovat i na jedinou stěnu místnosti. Stejného efektu docílíte použitím kusového koberce v tónech Ultra Violet a několika dalších drobnostech a doplňcích. Ale pozor – důležité je mít zbytek interiéru zařízen spíše v neutrálních barevných odstínech. Díky tomu nemusíte utrácet žádné velké peníze – levné změny docílíte díky pár jednoduchým krokům. Stačí nakoupit v barvě Ultra Violet přehoz na pohovku, povlaky na polštáře či si vybrat zajímavý obraz

Názory

Přidat názor