Blog bydlení

Bezpečnostní dveře zastaví zloděje i požár

Jak už název napovídá, investice do bezpečnostních dveří je investicí nejen do soukromí, ale také do ochrany vlastního zdraví a leckdy i života. Pokud zrovna hlavní bytové dveře vybíráte nebo přemýšlíte o jejich výměně, přečtěte si, před čím vším vás dokáží ochránit.

 

Nezvané návštěvy mají smůlu

 

A to nemyslíme zrovna ty, které necháte marně zvonit u dveří. Ano, máme na mysli různé zlodějíčky, kteří si s klasickými dveřmi dokáží a umí poradit i pouhým vykopnutím. Bezpečnostní dveře dokáží díky tříbodovému hákovému zámku a třem pasivním čepům odolat vysazení i vypáčení, některé modely i mechanické vrtačce. Kvalitní materiál a konstrukce dveří znemožní jejich prokopnutí a také použití zátěžového závaží. 

Díky moderním technologiím si můžete vybírat i bezpečnostní dveře doplněné o digitální kukátko se záznamem pohybu, který je přenášen na monitor a vy tak okamžitě vidíte toho, kdo za dveřmi stojí. Tato chytrá věcička dokonce dokáže nahrávat každého, kdo u vás zazvonil, i když nejste doma a vy tak snadno zjistíte, kdo se pokoušel vás navštívit.

 

Ani oheň je jen tak nepohltí

 

Můžete se ve svém bytě chovat sebevíce zodpovědně a eliminovat riziko vzniku požáru, ostatní sousedy  a jejich životní styl ovlivnit nemůžete, navíc nehoda vlivem náhodného vzplanutí ohně hrozí z mnoha příčin. Bezpečnostní dveře však dokáží ochránit vás i váš majetek až po dobu 30 minut a udržet oheň skutečně v bezpečné vzdálenosti za vašim bytem. Do doby příjezdu a zásahu hasičů tak tyto dveře zabrání ohni dostat se do vašeho bytu.  Dokonce si je můžete dovybavit o kouřotěsný uzávěr, který zplodiny kouře a i jiné nebezpečné výpary udrží daleko od vás.

 

Klid a pohoda

 

Když za sebou zabouchnete dveře svého bytu, jste ve svém vlastním království, ve kterém toužíte po klidu a pohodě. Ne vždy je to však možné – rušná silnice v případě rodinného domku či hluční a bezohlední sousedé v paneláku vás dokáží pořádně potrápit. Bezpečnostní dveře však díky své zvukotěsnosti dokáží vytvořit dokonalou protihlukovou bariéru a to dokonce i v interiérovém provedení. Snadno si tak přímo v bytě odhlučníte dětský pokoj, pracovnu i ložnici. 

A trápí-li vás přílišná vlhkost z koupelny či snad chlad z vstupní haly či sklepa – i s tím si poradí dveře s vrstvou, která dokáže odolat pronikání vlhka či unikání tepla.

 

Naprostým hitem je pak také možnost otevírat své dveře místo běžným klíčem pouze chytrým telefonem či dokonce otiskem prstu a navíc možnost odkudkoli zjistit, zda jste svůj byt zamkli a případně jej zamknout dodatečně i na dálku.

 

Názory

Přidat názor