Blog bydlení

Bojujete s miniaturní ložnicí? Inspirujte se!

Každý chce mít kde hlavu složit a vlastní ložnice je tak snem, který se ne vždy daří vyplnit. Pokud je váš byt miniaturní, původní ložnici jste věnovali dětem jako pokojíček, nebo má prostě váš byt jen přehnaně miniaturní místnosti, rozhodně neházejte flintu do žita. Máme pro vás pár rad, jak se vejít do malé ložnice a užít si přitom pohodlí i soukromí.

 

Základem je kvalitní postel. A dobrý nápad!

 

Toužíte-li po poctivé posteli s kvalitní matrací a nechcete se smířit s rozkládacím lůžkem či sklopnou postelí, které sice řeší problém s místem, ale skutečná postel to zkrátka není, máme pro vás inspiraci. Své manželské lůžko si můžete vyrobit i svépomocí a ještě na tom vyděláte praktický úložný prostor. Matrace si kupte takové, jaké vám vyhovuji s ohledem na vaše pohodlí a zvyklosti, jako rám postele však využijte kuchyňské skříňky. Získáte tak nejen spoustu úložného prostoru přesně tak jak se vám hodí, stačí jen vhodně zkombinovat zmíněné skříňky. Stačí je sešroubovat k sobě s ohledem na zvolený rozměr matrací a pro matrace připravit obvodový rám, aby vám z nového originálního lůžka nepadaly. Stačí už jen ustlat a máte hotovo. Navíc s touto postelí získáte nejen volný prostor navíc, ale lépe se vám bude také ráno z postele vstávat. A výška? Ta záleží na vás – kuchyňské skříňky se prodávají v různých variantách. Pro větší úsporu místa můžete lůžko přirazit do rohu místnosti a ten kdo bude spát u stěny má navíc jistotu, že mu nebude peřina padat na zem.

 

Úložného prostoru se nemusíte bát

 

Ano, v malých prostorech je to často boj s větrnými mlýny, ale každý boj se dá vyhrát. Do malé ložnice volte spíše vyšší a užší nábytek tak, aby potenciál volného prostoru byl využit na maximum. Skvěle se osvědčily policové regály – ať už otevřené či uzavřené – do kterých se vejde vše od triček, spodního prádla až po boty, kabelky i lůžkoviny. Máte pravdu, že je pár věcí, které se do policového dílu nehodí a ani nevejdou. Kabáty, košile, kostýmky, slušivé šaty – to vše potřebuje pěkně volně odpočívat pověšené a věšák je tak nejideálnější místo. Pokud vám již v ložnici nezbývá místo na klasickou skříň, skvěle se bude vyjímat a úsporně sloužit i jednoduchý tyčový věšák na který můžete pověsit libovolně ramínka s oblečením.

 

Ložnici můžete doplnit i o praktická zrcadla, která prostor opticky zvětší a zároveň vám dopřejí kontrolu vaší garderóby než vyrazíte ven. Pokud se v ložnici neobejdete bez televize, doba naštěstí pokročila a tak si můžete dopřát televizi přímo na stěnu.

Názory

Přidat názor