Blog bydlení

Božský relax? V interiérové houpačce zaručen!

Domov je pro každého z nás místem bezpečí, radosti i odpočinku. Aby byl tento požitek opravdu maximální, dopřejte svému tělu i mysli naprostou psychickou pohodu v interiérové houpačce. Ta vám s každým zhoupnutím dopřeje hravost, radost i nezkrotnou dávku nadpozemské relaxace. Ať už si chcete dopřát relax po náročném dni, zklidnění před usnutím či po obědovou siestu.

 

Houpačka nejen pro děti

 

Ano, většina z nás má stále houpačku spojenou pouze s dětským světem her, lehkosti a fantazie. Ovšem, dopřát si ji můžete i sami sobě, jako dospělákům – a klidně přímo do obývacího pokoje. Jedním šmahem tak získáte nadčasový designový prvek a zároveň místo pro odpočinek a relaxaci, na které se – dost možná – bude vypisovat zasedací pořádek. Pokud tedy máte k houpání blízko, nezvedá se vám z něj žaludek ani nemotá hlava, nic nebrání tomu, za pár korun si tento skvost pořídit i do svého obydlí.

 

Vybírat je z čeho

 

Vybrat si však může být krapet potíž – tedy díky pestré nabídce, která vám může pořádně zamotat hlavu. Design je určitě klíčový, i interiérovou houpačku však snadno sladíte s vaším stylem bydlení. Stylově působí houpačky z ratanu v různém barevném provedení, oku estéta neuniknou ani houpačky pletené, háčkované či přímo kožené. Samotné houpačky mohou být i textilní a výjimkou nejsou ani romantické pohoupáníčka pro dva.

 

Houpačka ano, ale kam s ní?

 

Odpověď je prostá. Máte-li dostatečně vysoký strop, první podmínka je úspěšně splněná. Samozřejmě i s nižším stropem se dá kouzlit, pokud však ten váš dosahuje alespoň 220 cm, a v místnosti máte také k samotnému houpání dostatek prostoru, nic vám nebrání vyrazit na nákupy. Samotné upevnění je důležité – především pro vaši bezpečnost. Kotvící prvky tedy rozhodně nepodceňte. S ohledem na typ stropu můžete zvolit speciální nosník, vyztužení, či kotvící prvky jako ocelové kotvy či oka. Pokud se do upevnění do stropu nechcete z nejrůznějších důvodů pouštět nevadí – zvolit můžete houpačku ve vlastním rámu, které jsou instalovány již samotným nákupem. Zkrátka koupíte, sestavíte a jen si užíváte romantického houpání.

Názory

Přidat názor