Blog bydlení

Brána do vašeho světa aneb hlavní vchod podle Feng-Šuej

Učení staré tisíce let, které dokáže vnést do našeho života klid a harmonii, má v sobě ukryto hodně moudrosti a poznání. Pokud si své bydlení zařizujete ve stylu Feng-Šuej, neopomeňte ani tak často přehlíženou část vašeho domova, jakou je právě hlavní vchod. I ten se podílí na příznivé energii – tedy pokud se budete řídit jednoduchými radami.

 

Správně situovaný vchod je polovinou úspěchu

 

Jistě, vždy z mnoha různých důvodů nelze ovlivnit umístění hlavního vchodu. Pokud však dům rekonstruujete či stavíte zcela nový, dobře si vyberte vhodné místo pro umístění vchodových dveří a také úpravu jeho okolí. Protože je vchod doslova branou do vašeho světa, musí touto branou vstupovat pozitivní životní energie a také štěstí. I když vás to možná překvapí, krokem k úspěchu je situování vchodu čelně k silnici či chodníku, přičemž pokud tomu tak není, dejte si alespoň záležet na příchodové cestičce, která vám energii z ruchu silnice dovede.

 

Vstup do vašeho světa musí být vidět!

 

Interiér vymazlený do posledního detailu, ale vaše návštěvy a hosté marně obchází váš dům ze všech stran a hledají vchod? Chyba! Vstup do vašeho domu by měl být nejvýznamnějším prvkem na celém domě a nejlépe již z dálky dostatečně viditelný. Nemáme na mysli křiklavost či kýčovitost, ale dobrou službu udělá i kvalitní osvětlení a především čistota, která v myšlence Feng-Šuej hraje hlavní roli. Vaše vstupní dveře vás již z dálky musí vítat a zvát a pomoci tomuto efektu můžete snadno nejen osvětlením, ale také výraznější výmalbou, i dekorativně pojatou přístupovou cestou.

 

Čeho se vyvarovat?

 

Není to zrovna snadné, ale při volbě hlavního vstupu musíte myslet i na vzdálenější okolí, které se na první pohled vašeho domu ani dveří netýká:

  • vchod neumisťujte naproti ostrým rohům protilehlých budov ani stožárům a také rovné dlouhé zídky směřující na váš vchod nejsou ideální. Pokud tomuto jevu, který se nazývá „otrávený šíp“ nemůžete zabránit a v budoucnu si váš soused něco takového pořídí, pak použijte ochranný talisman, který negativní energii dokáže eliminovat

  • i na výše zmiňovanou přístupovou pěšinku si dejte pozor – tedy přesněji na její tvar. Nevolte přímou linii, ale pěšinku či chodníček jemně zvlňte

  • zapomeňte na dveře se zrcadlovým sklem. Pozitivní energie se od zrcadla odráží a vyprchá tak dříve, než se dveře vašeho království vůbec otevřou. Navíc se v zrcadle často odráží nepěkné kousky z okolí v podobě popelnic či sousedovic nepořádku na zahradě

  • i když vstup do domu se schody působí důstojným dojmem, působí schody v učení Feng-Šuej jako jakási překážka. Je tedy dobré tento dojem zjemnit a pozitivní energii rozproudit dekorativními předměty – osvětlením, soškami či květinami – umístěnými na každém schodě.

Názory

Přidat názor