Blog bydlení

Bydlení bez nábytku? Hit současnosti!

Divíte se, jak by to asi šlo a přemýšlíte o tom, jestli jsme si z vás právě nevystřelili? Asi vás zklameme, někoho naopak potěšíme a popostrčíme vyzkoušet něco nového – zkrátka, bydlení bez nábytku je skutečností. Skutečností, která se pomaličku, polehoučku stává i v našich zeměpisných šířkách realitou. A vůbec to není bydlení špatné či nemožné...

 

I bez nábytku se dá žít s noblesou

 

Dost možná tento článek právě čtete ve svém obývacím pokoji a ložnici a jen tak mimoděk jste se rozhlédli po svém pokoji a zapřemýšleli nad tím, jak by to u vás vypadalo bez nábytku. Zděsili jste se asi, kam byste dali všechny věci, oblečení, na čem byste seděli a leželi? A zamysleli jste se nad tím i z druhé strany a objevili, kolik volného prostoru byste náhle získali a kolika nepotřebných věcí se zároveň elegantně zbavili? Jistě, život bez nábytku je lehce odlišný od toho, k jakému nás vedly naše rodiny, ovšem na druhou stranu, pokud toužíte po divoké změně, zrovna jste se odpoutali od rodičů a žijete singl a nebo začínáte nový život s partnerem, je bydlení bez nábytku nejen prostorovým, ale také finančním řešením, jak začít.

 

Od předsíně po jídelnu

 

V běžné domácnosti trápení s obuví i kabáty často řeší botníky či odkládací předsíňové stěny. Ovšem, pokud chcete začít žít život bez nábytku už v předsíni, ke stejnému účelu odkládaní venkovního oblečení postačí místo skříně obyčejný a navíc přenosný věšák s tyčí, na kterou s pomocí ramínek vše snadno rozvěsíte a do spodní části uložíte boty. To, že byste vyměnili jídelní stůl za servírovací tác je už asi pro slabé povahy příliš silná káva, ale zážitek je to naprosto úžasný. Snadno a bez starostí si prostřete kde máte zrovna chuť – ať už je to v rohu u okna či ve vaší posteli, a žádný jídelní stůl vás svým umístěním již nikdy nebude omezovat.

 

Obejdete se bez pohovky i postele

 

Kdo nemá pohodlnou pohovku, jako by nebyl. Ovšem příjemné posezení snadno získáte i na závěsných křeslech – ať už z ratanu či obyčejné látky, které na strop upevníte pomocí pevného háku. Navíc, houpání tak krásně uklidňuje a po náročném dni příjemná relaxace nikdy není k zahození. Pokud jste raději nohama pevně na zemi, stejnou službu vám prokáže kvalitní koberec či pohodlné a stylové polštáře, které snadno přenesete a je jich vždy dost i pro početnou návštěvu – na rozdíl od sešněrovaných sedacích souprav. A obzvláště děti takovéto posezení přímo zbožňují. A když přijde čas spánku, váháte, kde si v bytě bez nábytku ustelete? Zbavte se jednou provždy rámu postele a kvalitní matraci si šoupněte rovnou na podlahu. Vystačíte si i bez roštu, přes den vám na rozdíl od klasické postele zabere matrace minimum místa a elegantně opřená o zeď zamkne ústa i všem škarohlídům – plíseň se do ní totiž rozhodně nepustí.

Názory

Přidat názor