Blog bydlení

Bydlení jako v Provence? S francouzskou lehkostí!

Znáte atmosféru prosluněné Provence s fotografií, filmů, knih či jste dokonce měli tu čest zažít její nonšalantní poklid na vlastní kůži? Pak jistě přemýšlíte zcela vážně nad tím, přenést si podmanivou francouzskou pohodu a klid i k sobě domů do českého či moravského městečka či vesnice. A víte, že na tom není nic složitého? Vylaďte si do provensálského stylu celé bydlení - od koupelny po kuchyň!

 

Kuchyně v provensálském stylu s šarmem našich babiček

 

Ano, krapet nostalgie, v tom možná tkví pravda o tom, proč tak moc každé hospodyňce učaruje kuchyně zařízená v Provence stylu. Útulnost v každém koutku a srdce zalité vzpomínkou na vlastní dětství, kdy se naše babičky otáčely noblesně v kuchyni v nažehlené zástěře a servírovaly laskominy na čistě prostřeném stole a v kuchyni, kde vše mělo svůj řád, místo i kouzlo. V kuchyni zařízené v provensálském stylu nechybí kvalitní textilie od utěrek přes ubrus, prostírání i pohodlné podsedáky či slušivé záclonky v oknech. Jemné přírodní odstíny, zdobené přírodními motivy a typickou levandulí nejen na obrázcích, ale také voňavě usušenou či pěstovanou rovnou na parapetu okna spolu s dalšími bylinkami, to je provensálský sen u vás doma. Kuchyňskou linku můžete opatřit stylovou patinou, stejně jako stůl či židle, které rozhodně musí být z poctivého a voňavého dřeva. Pokud se vám podaří pořídit si i dřevěnou či kamennou podlahu, pak se budete skutečně cítit jako v provensálské kuchyni.

 

Odpočinek i spánek s francouzskou lehkostí

 

Vám dopřeje obývací pokoj i ložnice zařízená v provensálském duchu. Pohodlí pro tělo a relaxace a klid pro duši, to je myšlenka, kterou se stylu provence podařilo proměnit v realitu – a vám se to u vás doma také může snadno podařit. Nábytek k obývacímu pokoji rozhodně patří, ve stylu provence   pak nechybí kvalitní přírodní materiály a také přírodní barvy a odstíny. Vsadit můžete i na působivé doplňky jako obrazy či solitéry, které skvostně zapůsobí, jsou-li vyrobeny ze dřeva. Ať už precizně opracované rukou mistra řezbáře nebo ponechány ve své surovosti, která rozpohybuje vaši fantazii. Pohodlí je v provensálském stylu velmi důležité a tak jak v obývacím pokoji tak ani v ložnici nechybí příjemné přehozy, plédy a měkké polštářky. V ložnici pak vsaďte na kvalitní lůžkoviny, květinové či romantické vzory a klidně i retro výšivky.

 

Koupelna, která má styl

 

Provensálský styl bydlení snadno probudíte i ve své koupelně, kterou tak často jen rychle probíháme. Pokud se vám ji podaří proměnit v provensálskou oázu pohody, alespoň večer si zcela jistě užijete maximální relaxaci a pohodu. Stačí vsadit na stylové a spíše robustnější keramické umyvadlo, prostorem hýřící odkládací plochy a v otázce koupele či sprchy své tělo a svou osobní hygienu svěřte do rukou volně stojící vaně na nožičkách. Podaří-li se vám vybrat baterie se stylovou mosazí či dokonce v kohoutkovém provedení, máte vyhráno – provence styl právě dorazil k vám domů!

Názory

Přidat názor