Blog bydlení

Bydlení na dálkové ovládání je skutečností! A krásnou...

Dávno už nejsme překvapení, že pro rozsvícení stačí zcela podvědomě sáhnout po vypínači, že voda z kohoutku teče v jakémkoli patře a pro teplo v bytě nemusíme rozdělávat uprostřed obývacího pokoje táborák.  Ano, to je pokrok. A ten rozhodně nezastavíme. A proč bychom to taky dělali, když nám přináší nejen ovladač k televizi, ale i bezdrátovou technologii, se kterou svůj dům obsloužíme klidně i z kanceláře.

 

Chytré bydlení – nápad, který funguje

 

Bydlet v chytrém domě už dávno není hudbou daleké budoucnosti. Je to realita, která se dostává čím dál více i do podvědomí v našich končinách. Představa, že si celý svůj dům a jeho chod ovládáte tabletem či mobilním telefonem je lákavá a není nedostižná. Z finančního i stavebního hlediska je samozřejmě nejlepší tyto moderní prvky chytré domácnosti začlenit již do projektu domu a realizovat je s výstavbou domu. Pokud už dům máte a tato představa absolutní svobody i přehledu nad svým bydlením vás více než svádí, není problém i stávající dům upravit na bydlení s dálkovým ovládáním, je to však zcela jistě řešení finančně mnohem náročnější. Na poli bydlení však existuje i řešení, které nabízí využití částečných výhod chytrého domácnosti a to bez jediných stavebních úprav. K tomuto modernímu výsledku vám bude stačit počítačová síť a elektrické zásuvky na dálkové ovládání a samozřejmě také nezbytné a správně zvolené spotřebiče.

 

Nechte se svou domácností hýčkat

 

Dostali jste neodolatelnou chuť na svou oblíbenou kávu, ale nechce se vám vstávat z gauče? Vracíte se unavení z práce a šálek lahodné a voňavé kávy by vás zaručeně potěšil?  Díky chytré domácnosti si snadno z pohovky, ložnice či automobilu u svého domu objednáte tento skvělý životabudič – dojít si však pro něj budete už muset sami :). Neradi chodíte po domě v noci potmě a hledání vypínače je vaší noční můrou? Nyní už si hlavu s rozsvěcením nemusíte dělat hlavu – pokud noční senzory osvětlení zaznamenají pohyb ve vaší ložnici, automaticky rozsvítí a to dokonce v tlumeném režimu. 

A o příjemně vyhřátý interiér v zimních měsících či dokonale klimatizovaný v létě bude také dokonale postaráno. A tím výčet výhod samozřejmě nekončí.

 

Mějte svůj dům pod kontrolou – kdykoli a kdekoli

 

Dům na dálkové ovládání, mobilní telefon se signálem a svůj dům můžete ovládat z kteréhokoli místa na světě. Prodloužíte si nečekaně dovolenou a bojíte se o čistotu v bazénu či uvadnutí vašeho pěstěného trávníku? S touto technologií máte po starostech! Snadno si i na dálku spustíte či nastavíte filtraci bazénu či zavlažování pro váš trávník. Na dálkové ovládání totiž můžete mít doslova vše, nejen své pohodlí, ale také bezpečnost. V době vaší nepřítomnosti si snadno nastavíte režim, díky kterému se z vašeho domu bude ozývat hluk a světlo v různých časových intervalech. Případní zlodějíčci tak nabudou mylného dojmu, že jste stále doma a váš majetek tak bude v bezpečí.

 

A pokud nevlastníte rodinný dům, ale technický pokrok vás fascinuje, nezoufejte! Chytré bydlení si můžete pořídit i do bytu!

Názory

Přidat názor