Blog bydlení

Čeká vás velký úklid? Jděte na to jako profíci!

Ach ten úklid...Snad nejotravnější činnost, které se však někdo musí chopit, pokud nechcete být zavaleni špínou a prachem. Jistě, můžete do úklidu zapojit ostatní členy rodiny a v bouřlivé atmosféře strávit zbytek víkendu, nebo si najmout agenturu, která za vás pečlivě uklidí. Pokud však chcete ušetřit nemalé peníze a zachovat klid rodinného krbu, vyšlete rodinu na výlet a chopte se s odhodláním do velkého gruntování sami. S našimi radami od profesionálních úklidových odborníků vám to půjde od ruky!

 

Chce to systém, pořádný plán a směr

 

Už žádné zdržování hledáním čistících prostředků ani plýtvání drahocennými minutami přemýšlením, kde začít. Než se do úklidu pustíte, vše co k úklidu budete potřebovat vyndejte na jedno centrální místo a určete si odkud začnete. Nejlepší volbou je začít místností, která leží nejdál či nejvýš. Vždy postupujte od zadní části bytu či z vyšších pater dolů, hezky místnost po místnosti. Koupelnu a kuchyni si pak nechte nakonec a do boje s vodním kamenem se pusťte s vervou a pořádnou výbavou čistících prostředků.

 

Zbytečnosti a lapače prachu omezte na minimum

 

Při úklidu jistě narazíte na věci, které používáte jen příležitostně, třeba o velikonocích, vánocích či rodinných oslavách, přesto je máte stále vystavené a stále z nich musíte utírat prach. Nebojte se toho a schovejte je do krabic a šup s nimi do komory, skříně či sklepa. Hezky v čistotě tam budou čekat na svou příležitost a vám ubude u každého úklidu velký kus práce. Z místnosti pak vyneste vše, co chcete vytřepat od prachu či zvířecích chlupů a odstraňte je mimo místnost – na balkóně či na zahradě – prach se nebude tolik vířit přímo v místnosti. V pokoji pak vždy postupujte shora dolů – tedy nejprve utřete prach i z osvětlení a až nakonec místnost vysajte a vytřete. Chce to ovšem kvalitní vysavač, který bude skutečně prach vysávat a zadržovat ve svých útrobách, ne ho jen laškovně vířit.

 

Nezapomínejte ani na detaily

 

Při velkém úklidu seberte všechnu odvahu a připravte si i pytle na zbytečnosti, které jistě sem tam nějaké najdete, a to i ve svých skříních, kterým se váš velký úklid také nesmí vyhnout. Nemusíte se s nimi loučit rovnou u popelnice, některé můžete zkusit zpeněžit, jiné darovat známým či charitě.

Při úklidu nezapomínejte ani na živou zelenou okrasu vašeho království a dopřejte očistnou spršku svým květinám. I záclony zbavte elegantně prachu ve své pračce – krásně čisté a voňavé vám nádherně provoní celý byt a odmění vás za vaši snahu, spolu s vyleštěnými okny, nádherným výhledem.

Názory

Přidat názor