Blog bydlení

Cesta za levným bydlením začíná u elektronické dražby!

Získat cenově atraktivní bydlení není vždy jednoduché a stále vzrůstající cena bytů, domů i pozemků, dokáže leckdy pořádně potrápit rodinný rozpočet. Existuje však jednoduchá varianta, jak získat výhodně a hluboko pod tržní cenou, nejen rodinný domek, byt, lukrativní pozemek, chalupu, chatu, garáž či dokonce komerční prostory. Zkuste internetovou aukci!

 

Získejte nové bydlení rychle a výhodně

 

I když elektronická dražba může na mnohé působit neosobně, je právě tento faktor pro mnohé zájemce klíčový. Nejenže nemusíte přes půl republiky cestovat do dražební místnosti, můžete navíc získat své vysněné bydlení z pohodlí svého obývacího pokoje a bez zbytečného stresu navíc ušetříte cenný čas. To že se účastníte internetové aukce je zcela anonymní, na rozdíl od dražební síně, kde vás každý vidí, na internetové aukci vystupujete před ostatními zájemci jen jako identifikační číslo. Díky tomu můžete zcela v plném soukromí získat výhodně a zcela transparentně majetek snů. Stačí si jen najít zajímavou nemovitost na přehledném dražebním portále eDrazby.cz, kde díky naší pravidelné aktualizaci a spolupráci s dražiteli, získáte nejčerstvější informace o všech dražbách.

 

Dražební vyhláška vám napoví

 

Stále mnoho lidí se bojí získat majetek v dražbě, obavy jsou však zbytečné a ve skutečnosti je nabytí nemovitosti formou dražby mnohem bezpečnější než nákupem přes realitní kancelář. Vše potřebné se o nemovitosti i samotné dražbě dozvíte v dražební vyhlášce, jejíž součástí je i vyhotovený znalecký posudek na draženou nemovitost. Přesně tak víte o všech úskalích, které se v nemovitosti či pozemku mohou ukrývat, navíc si ji i osobně můžete prohlédnout během stanovených prohlídek. Součástí dražební vyhlášky jsou také informace o případných nájmech, věcných břemenech a skutečnost, zda po úspěšné dražbě zanikají, či přechází na nové majitele. Co se týká samotné exekuce na draženou nemovitost, ta je okamžikem vydražení vymazána a vy tak získáte nemovitost zcela právně čistou. V dražení vyhlášce také zjistíte přesný datum a místo konání dražby, výši dražební jistoty, nejnižší podání i minimální příhoz.

 

Jak dražit v elektronické dražbě?

 

Pro účast na internetové dražbě musíte být plnoletí a splňovat zákonem stanovené právo nabývat nemovitý majetek na území naší republiky. Dále musíte splnit podmínky správné registrace na portále, který elektronickou dražbu zprostředkovává a také složit v plné výši stanovenou dražební jistotu. Tu musíte složit před samotným konáním dražby, v případě vašeho vítězství v dražbě vám jistina bude odečtena od konečné sumy, pokud vaše podání nebude nejvyšší, bude vám dražební jistina v plné výši vrácena zpět. Dražba samotná vás tak nic nestojí. Konec samotné elektronické dražby je lehce odlišný než u dražby klasické a její konec je stanoven dražební vyhláškou – mezi posledním příhozem a příklepem je vždy stanovena časová prodleva, o kterou se od posledního příhozu do případného dalšího či konce samotné dražby, vyčkává na případného dalšího zájemce. V případě, že váš příhoz bude nejvyšší a poslední, příklepem získáváte vysněný dům, byt, chalupu či pozemek v dražbě vy. Pak už stačí doplatit ve stanovené lhůtě konečnou částku a můžete se začít radovat z výhodně získaného majetku.

Názory

Přidat názor