Blog bydlení

Chcete prodat nebo pronajmout byt? Zvyšte své šance i jeho hodnotu!

Stěhování za prací, za studiem, za rodinou nebo jen na klidnější a příjemnější místo vás nutí svůj vlastní byt prodat nebo pronajmout? Finanční stránka věci také není často zanedbatelná a i když na prodej či pronájem nespěcháte, jistě svůj majetek nechcete prodat pod cenou. 

 

Zvýšit hodnotu bytu nemusí znamenat drahou rekonstrukci

 

Není snad nikdo, kdo by nechtěl z prodeje vytěžit maximum, stejně tak to platí u pronájmu. V některých lokalitách jdou na dračku jakékoli byty, jinde je situace opačná a úspěšný prodej či pronájem se klidně vleče i měsíce. Pokud navíc váš byt není zrovna v žádané lokalitě, máte o starost víc. To vše však můžete překonat jen díky pár jednoduchým trikům a nemusíte hned kvůli toho do bytu vkládat další finance. Začít totiž můžete už takovou maličkostí, jakou jsou umytá okna a vymalovaný interiér, na škodu ani není udělat generální úklid i ve společných prostorách domu – i když zrovna nejste na řadě a nemáte službu. První dojem je totiž velice důležitý a ten začíná již vstupem do domu. Fasádu kvůli toho nebudete investovat ze svého, ale pořádek uvnitř zvládnete určitě snadno.

 

Dejte si záležet na pořádku a čistotě

 

A dokonce i vůni. Ano skutečně, tyto drobnosti jsou mnohem více než rekonstruovaná koupelna či kuchyň. V jejich zařízení se totiž nemusíte s potencionálními kupci shodnout, mohou mít úplně jiný vkus či barevnou představu a koupelnu či kuchyni si pak stejně upraví podle svých představ a žádná výhoda to tak pro ně nebude. To, že byt působí světlým a útulným dojmem však podvědomě zapůsobí mnohem více a vaše šance jsou tak mnohem vyšší. To platí i v případě, že byt chcete nafotit a umístit nabídku na internet, věřte, že čistota působí i z obyčejných fotografií. Platí to o bytě prázdném, dvojnásob pak o bytě zařízeném, a následující řádky vaše šance na prodej můžou výrazně ovlivnit.

 

Nabízejte svůj byt ještě v plném běhu

 

Prohlídky vašeho soukromí nejsou ničím příjemným, pokud tedy nejste dokonalí exhibicionisté. Pravdou však je, že pokud pronajímáte nebo prodáváte byt, je vždy lepší pozvat si případné zájemce do plně fungujícího a tedy zařízeného bytu. I realitní makléři moc dobře vědí, že zabydlený byt se prodává mnohem lépe a rychleji. Nezapomeňte dodržet výše zmíněné rady a důkladně byt uklidit, urovnat hračky, ustlat postele, vysát koberec – zkrátka takový malý předvánoční úklid. Vše co bylo napsáno pak platí i o případné fotodokumentaci bytu. Případní zájemci si totiž snáze představí, jak byt bude vypadat zařízený, případně je rychleji napadne jak lépe si oni dokáží byt upravit k obrazu svému a vaše šance se tak mnohonásobně přiblíží úspěšnému prodeji či pronájmu.

Názory

Přidat názor