Blog bydlení

Cholerik aneb bydlení podle temperamentu

Napadá vás čím to asi je, že se u někoho na návštěvě cítíte skoro jako doma a u druhého jste nervózní, šijí s vámi všichni čerti a těšíte se, až budete moci odejít? Pokud opomineme lidské vazby a nucené návštěvy třeba u nerudných příbuzných, pak velký vliv na to, jak se v interiéru cítíte, má vaše vlastní osobnost. To, co se líbí rozvážnému melancholikovi neuspokojí aktivního cholerika, o kterém je dnešní díl.

 

Cholerik – horká hlava

 

Věčná neposednost, lehká vrtkavost a snadná vznětlivost, plná horkých výbuchů hněvu – to je cholerik. Jak rychle dokáže vzplanout, tak také rychle vychladne, a i když to na první pohled nevypadá, cholerik je stálý a za každých okolností spolehlivý. Co se však týká aktuálního stavu jeho nálady, nikdy nevíte, kdy se začne radovat nebo vybuchne. Nevzdává žádný boj, nebojí se věci organizovat ani čelit výzvám, jeho bydlení tak rozhodně nezavání nudou ani stagnováním.

 

Barva cholerika? Jak jinak než sytě červená!

 

Rudá barva dokonale symbolizuje aktivitu, nespoutanou energii a temperament, který byl do vínku vložen i všem cholerikům. Červená barva tak v interiéru cholerika rozhodně chybět nebude. Ať už sáhnete po výmalbě, výrazném a energii nabitém obraze, kusovém koberci či výrazné sytě rudé pohovce – každý cholerik tento krok rozhodně uvítá. Navíc se nemusíte omezovat jen na červenou barvu, cholerika dokonale vystihuje i barva fialová, vínová, zlatá a dokonce i černá barva. Ta v kombinaci s výše zmíněnými vytváří stylový a luxusní vzhled, který lehce egocentrický cholerik vždy ocení.

 

Interiér v pohybu

 

Tak, jak je cholerik dynamický, tak se mění i jeho bydlení. Nečekejte u něj po desítky let stále na chlup stejné zařízení – ani co se výmalby, natož pak nábytku či doplňků týká. Výjimkou není ani kombinování různých stylů, experimentování a stěhování nábytku sem a tam, klidně podle aktuální nálady. Výraznými prvky v bydlení cholerika bývá luxusně zařízená kuchyně, barvy kombinované s účelným a strohým nerezovým vzhledem a také úsporně řešená obývací stěna, s důrazem na funkčnost a kvalitní zázemí s televizí, herní konzolí i domácím kinem. Ostatně, nepraktické doplňky, natož pak lapače prachu, nejsou nic pro cholerika. Raději mu je ani nepodsouvejte – i při letmém výbuchu hněvu by stejně brzy skončily mimo své místo určení.

Názory

Přidat názor