Blog bydlení

Chytré nápady do malého bytu

Nejrůznější interiérové vychytávky se pro naše bydlení hodí vždycky, když však přijde řeč na garsoniéry či malometrážní byty skromných rozměrů, jsou dobré nápady jak ušetřit místo a využít každý centimetr na maximum ceněny zlatem. Pokud zrovna hledáte inspiraci, jak prakticky a účelně zařídit své skromné bydlení, rozhodně čtěte dál...

 

Schody nemusí být jenom obyčejným schodištěm

 

Možná namítnete, že kdo má schodiště, ten problém s nedostatkem místa určitě nemá – ovšem opak může být často pravdou. Ne každý touží po rodinném domku obřích rozměrů, leckdy na dostatečně prostorný dům nezbývají finanční prostředky a tak je čas sáhnout po chytrých řešeních. Ty se koneckonců hodí i do bytů mezonetového typu – ať už nově postavených či vytvořených propojením dvou bytů ve starší zástavbě či propojením posledního patra s podkrovím. A když už schodiště máte, je tak originální i praktické využít úložný prostor, který nabízí. Zapomeňte však na nějaké nevzhledné či dočasné řešení. Zvolte elegantní variantu na míru vyrobených zásuvek či policových dílů přímo pod schodiště, které pohodlně kdykoli vysunete a také uklidíte. Ve vašem bytě vám tak lusknutím prstu může vzniknout rafinovaná šatna, knihovna a dokonce i jedinečná kuchyňská linka.

 

Koukněte se malému bytu „pod kapotu“

 

Máte malý byt či málo životního prostoru, ale zároveň jsou vaše místnosti obohaceny o vysoké stropy? Pak máte vyhráno! Zkuste se na úložné prostory podívat z jiného úhlu a vybudujte si vyvýšenou podlahu, pod kterou směle ukryjete nejen vše od knih, sezónního oblečení, úklidových prostředků, ale také nepostradatelné lůžko. Takto vyřešený úložný prostor navíc nabízí netradiční designová a interiérová řešení, s kterými bude vaše bydlení rozhodně jedinečné a vskutku originální.

 

Skříň nemusí být jen místem pro vaši garderóbu

 

Ať už klasická nebo vestavěná – skříň nemusí plnit jen roli úložiště oblečení, bot, lůžkovin, dek či nářadí, mopu, vysavače a jiných dalších úklidových prostředků a pomocníků. Šatní skříň se směle stane i tajnou vstupní branou do dalšího světa. Přemýšlíte jakého? Představte si, že otevřete část své skříně a za ní se bude ukrývat televizní obrazovka, ale klidně také vaše pračka či sušička prádla. Stále více vyhledávaným způsobem jak ušetřit nemalý prostor v miniaturním bytě je ukrytí lůžka právě ve skříni. Sklopné postele, které přes den skrytě a nenápadně čekají na svou večerní příležitost výrazně šetří místo a zároveň dopřejí svým nocležníkům plnohodnotný a kvalitní spánek, který je tak důležitý pro každého z nás.

Názory

Přidat názor