Blog bydlení

Co musíte stihnout na své zahradě před příchodem zimy?

První mrazíky jsou už tady a zima se hlásí o převzetí vlády i nad našimi zahrádkami. Je tedy nejvyšší čas uložit svou zahradu k zimnímu spánku, abyste ji na jaře mohli přivítat v perfektní kondici. Pár důležitých tipů vám dnes připomeneme.

 

Výsadba nových stromků

 

Listopad je skvělý čas pro sázení nových stromků, především těch listnatých a hlavně ovocných. Na zahradě vyberte ideální místo a připravte si jámu, která by měla být dostatečně široká i hluboká tak, aby kořenový bal nebyl utiskovaný a měl dostatek místa pro ujmutí a následný klidný růst. Na dno jámy je dobré uložit kravský hnůj či zahradní kompost, aby měl stromek dobrý start do života. Stromek uložte do jámy tak, aby štěp nebyl zcela zakrytý zeminou. Nezapomeňte na důkladnou zálivku, kterou můžete průběžně doplňovat i v zimních měsících tím, že ke stromku přihrnete sníh.

 

Okrasným keřům dopřejte důkladné zazimování

 

Vysázené keře, můžete přihrnout čerstvou zeminou – přidat kompost či hnůj – a dle druhu keře také horní část svázat provázkem či obalit netkanou textilií pro ochranu proti velkým a silným mrazům. Máte-li keře teprve připravené k sázení nebo ty menší pěstujete v květináčích, je důležité připravit jim dobré podmínky pro přečkání zimy. Těmto keřům připravte provizorní místo v záhonu, ve které v klidu přečkají i velké mrazy. Kořeny samozřejmě přihrňte důkladně hlínou a samozřejmě zalijte.

 

Pravý čas pro česnek!

 

Jste milovníky tohoto zdraví prospěšného upířího zaklínadla? Pokud si česnek chcete vypěstovat na své vlastní zahrádce a užívat si jeho blahodárných účinků, pak je pro jeho výsadbu ten nejlepší čas. Použít můžete právě sklizený česnek nebo i ten zakoupený. Na záhonku s lehkou zeminou si udělejte brázdičky o hloubce zhruba pět centimetrů a ve vzdálenosti asi patnáct centimetrů vysázejte jednotlivé stroužky česneku. V příštím létě se pak můžete těšit z bohaté úrody zdravých česnekových paliček.

Názory

Přidat názor