Blog bydlení

Čtecí koutek pro čtení, lenošení i snění

Nemusíte být zrovna neúnavný čtenář, ale bezesporu se u vás najde pár oblíbených knih, v kterých čas od času alespoň prolistujete a připomenete si zábavné, chmurné i veselé příběhy a osudy známých hrdinů. Neholdujete-li knihám, i časopisy se dají pročítat – přenesou vás do světa fantazie a pomůžou zapomenout na únavu i starosti všedních dní. Pokud navíc zrovna vaší knihovnu plní pohádky pro děti, čtenářský koutek rozhodně oceníte. A lačníte-li po chvilce soukromí a pohody, čtecí koutek se rád ujme role zástěrky pro lenošení a pár minut slastného nic nedělání.

 

Knihovny na všechny způsoby

 

Ať už patříte mezi čtenáře tradiční či moderní, a ať je váš byt zařízen v retro, venkovském či urbanistickém stylu, svou vysněnou knihovnu si rozhodně najdete a vyberete. Nabídka knihoven je pestřejší, než se na první pohled může zdát, stačí jen pátrat a hledat. Nejen pestrá škála barev, stylů, ale také tvarů a rafinovaných řešení vám umožní vaše knihy ukládat klasickým, vtipným i vysoce sofistikovaným způsobem. Váš čtenářský koutek tak může zdobit knihovna klasická, vysoká od podlahy po strop, rohová, ale dokonce i oboustranná či otočná.

 

Co v čtecím koutku rozhodně nesmí chybět?

 

Samozřejmě samotné knihy, ale především také pár nezbytností, díky kterým se pouhé čtení promění v příjemnou relaxaci a odpočinek. Pro čtení je důležité i pohodlné posezení, pro někoho i poležení na příjemném sofa či variabilní lenošce. Jste-li mladí věkem či myslí, můžete vyzkoušet i komfortní sedací vaky, nebo vsadit na obyčejné, ale osvědčené, polštáře. Pro příjemnou četbu je důležité také kvalitní a správné osvětlení. Číst si tak budete moci nejen do pozdních hodin, ale především vaše oči budou stále ve formě a nepřepadne je ani po dlouhé četbě únava. Každému čtenáři se určitě bude hodit odkládací stoleček, nejen pro odložení knihy, ale také nějaké té svačinky, kávičky či sklenky vína.

 

Špetka soukromí se hodí a vašemu bydlení bude slušet

 

Každý z nás si při zařizování svého hnízdečka vysní, jak by mělo vypadat, a finální podoba je následně obrazem nás samých. Pro čtecí koutek, který má plnit bezchybně svou roli, je důležité vybrat i vhodné místo, které se stane vaší oázou knih. Vyberte si – pokud to samozřejmě lze – takové místo, kde je jak dostatek světla, tak také ticha. Soukromí, které je také nezbytné, si můžete vytvořit uměle pomocí paravánu, japonské rolety a dokonce i samotných knih. Stačí knihovnu stabilně upevnit k podlaze či stropu a použít ji jako předěl k vytvoření čtecího koutku a potřebné dávky klidu a soukromí.

Názory

Přidat názor