Blog bydlení

Dámy zbystřete – vykouzlete si místo jenom pro sebe

Každá příslušnice něžného pohlaví si čas od času zaslouží chvilku jen sama pro sebe. Nemusíte utíkat do hlučných kaváren, ke kamarádkám a dokonce ani k mamince – stačí si u sebe doma vykouzlit své vlastní a výsostné království. Že máte malý byt a pokoj navíc vyčarovat neumíte? Vůbec nevadí – my vám dnes přinášíme kouzelně ženskou inspiraci, jak si vytvořit svou oázu štěstí a pohody i v malém koutku vaší ložnice či obývacího pokoje.

 

Hledáme místečko

 

Pokud máte možnost využít pro své ryze ženské zázemí volný pokoj, pak rozhodně směle do toho! Protože však víme, že bytová situace není růžová – což váš koutek něžnosti klidně může být – máme pár tipů, jak svůj sen uskutečnit i na malém prostranství. Pokud není volný pokoj, popřemýšlejte, v případě že máte komoru, zda nemůžete všechny věci v ní roztřídit a případně přemístit třeba do vestavěných skříní na chodbě a komoru si drze zabrat jen pro svou malou komůrku. „Zašívárnu“, kde rozhodně nebudete šít ani žehlit, ale kde si v klidu poslechnete oblíbenou písničku, nalakujete nehty, vytrháte obočí, beze svědků dáte volnost svým slzám nebo si jen v klidu pročtete časopis či rovnou celý román. A není-li ani komora na blízku, díky chytrým předělům, paravánům i japonským stěnám si svých pár metrů čtverečních můžete ukrást klidně rovnou v obýváku.

 

Tady je moje

 

Bude to VAŠE území a tak zapomeňte na to, jaký názor na váš vkus má váš manžel a od podlahy až po strop, od stolečku až po houpací křeslo či rovnou pohovku, si vše vylaďte dle svého vkusu, nálady a citu. Milé dámy, jde totiž o atmosféru a náladu, o váš pocit, který vás neoklame a který vás pokaždé, co se do svého ráje zašijete, stonásobně vrátí. Vyberte si tedy zcela sama doplňky, obrázky na zeď i pohodlné polštáře na lenošení – a klidně ať je všechno jako každý pes jiná ves. Jde prostě o VÁS.

 

Od barev až po nábytek

 

Výmalba je také vaší doménou – a klidně se do ní pusťte i sama. Těch pár metrů čtverečních jistě hravě zvládnete, navíc na sebe budete neskutečně pyšná. Co se vybavení týká, záleží jen na vás. Možná vám pro relaxaci a klid na pár minut denně bude stačit lampa, stoleček na knihu, víno či kávu a pohodlný sedací vak, ušák či houpací nebo relaxační křeslo. Potřebujete-li se natáhnout, klidně sáhněte po válendě. Že přece máte ložnici? Ale jděte, ta je přece společná a vy jste se rozhodla dopřát si své soukromí jen a jen podle sebe. Co se týká barevných kompozic, máme jedinou radu – řiďte se srdcem. Milujete tapety? Sem s nimi! Dáváte přednost sladké růžové či depresivní černé? Dopřejte si ji alespoň „u sebe“!

 

A dámy nezapomeňte – když už svou oázu máte, rozhodně ji minimálně jednou denně navštivte a věnujte se sama sobě alespoň povinných deset minut! Odpočatá maminka i partnerka je totiž pro rodinnou pohodu hotový poklad...

Názory

Přidat názor