Blog bydlení

Dětský domeček do bytu i na zahradu

Na pískovišti to začíná, snem o domku se zahradou pokračuje a samotnou realizací, máme-li to štěstí, to končí. Také jste jako malí milovali stavění bunkrů a domků ze všeho, co se naskytlo? V létě z písku garáže pro autíčka, v zimě iglú ze sněhu a doma z dek domeček pod stolem. Toto kouzlo dětských let mělo a má něco společné. Už i ten malý capart totiž touží mít kousek svého malého místečka na zemi jen pro sebe. Místo, kde se schová, když potřebuje být chvilku sám, a samo sebou i místečko na malé tajné lumpárny mimo dohled rodičů.

 

Dětský domeček pro radost dětí i dospělých

 

Samozřejmě, v prvé řadě domeček koupíme pro potěchu a dovádění svých maličkých, ale potěší i nás rodiče či prarodiče. Nejen, že na chvilku bude od malých neposedů „klid“, ale navíc se skvěle naučí uklízet hračky a udržovat si ve svém malém domečku pořádek. Domeček pro děti se stane také ozdobou interiéru či zahrady, záleží jen na vás a malých obyvatelích, jaký vyberete. Výrobci se snaží uspokojit malé i odrostlejší kluky i holky, a tak vám domeček vydrží i pár let, jen jeho obyvatelé porostou, a rádi se v něm budou krčit. Domeček se také stane radostným místem v době stonání, děti o chvíli déle udržíte v klidu, když si budou moci místo postele ustlat v domečku. Když si pozvou kamarády, o dobrodružství je postaráno a klidně si v něm některý víkend můžete schrupnout taky. Spíš na chvíli, než na celou noc, ale i to se počítá.

 

Vyberte si domeček pro děti od dřeva po plast, od krtečka po hrad

 

Jaký domeček vybrat, k tomu máme jednoduchou radu. Přizvěte si k nákupu své ratolesti. Ty už určitě budou vědět, zda jejich domeček nutně potřebuje skluzavku, zavírací okna a dveře, schránku na dopisy či hradby. Výběr je opravdu pestrý, od barevných provedení po různé tvary i velikosti. Plastový domeček se skvěle udržuje – stačí jej opláchnout vodou, omýt vodou se saponátem a znovu opláchnout. Dřevěný domeček opatřený kvalitním nátěrem stačí jednou za dva až tři roky znovu natřít, a díky tomuto stylovému materiálu bude skvěle ladit s každou zahradou.

 

Kam s ním?

 

Samozřejmě, že záleží na materiálu, který si vyberete. Dřevěný si budete těžko stěhovat do interiéru, i když na druhou stranu, máte-li dostatek místa a dobrý nápad, proč ne. Pro dětský pokoj se skvěle hodí domečky plastové, které využijete i v prostorném obývacím pokoji, kde svým dítkům chcete dopřát jejich vlastní prostor a nejste zastánci trendu, že dítě a hračky patří jen do dětského pokoje. Zahradní domečky pro děti pak najdou uplatnění kdekoli na zahradě, ale i terase, a dokonce nepohrdnou balkónem či lodžií. Pokud si vyberete plastovou variantu, bez potíží ji před zimou můžete omýt a přestěhovat dětem na zimu do bytu třeba na chodbu, využijí jej tak celoročně. I když, pokud máte dítka milující pobyt venku, jistě v řádné sněhové nadílce budou vědět, jak si s ním vyhrát i na zahradě.

Názory

Přidat názor