Blog bydlení

Dokonalý interiérový doplněk? Rozhodně houpačka!

V letních dnech nejraději trávíme čas na čerstvém vzduchu – svěží vánek ve vlasech, sluníčko nad hlavou a čas bezstarostných dovolených – to se to panečku relaxuje samo! Domů se nám často ani nechce a začít hledat klíče od bytu nás donutí často až večerní únava, hlad a nebo nevlídné počasí. Pokud vás okolnosti donutí zůstat mezi čtyřmi stěnami, relaxaci a úsměv na rty vám dopřeje a vrátí šmrncovní houpačka.

 

Houpačka na zahradu, do bytu i pro parádu

 

Pokud se rádi necháte hýčkat jemným pohoupáním při kterém doslova ztratíte hlavu i všechny trable, které ji sužují, pak vás jistě potěší, že si její vlídné náruče nemusíte užívat jen na své zahradě. Dopřát si zhoupnutí můžete i přímo v pohodlné náruči svého příbytku a ještě jej moderně vyladit. Interiérové houpačky – ať už nejrůznější závěsná křesílka, sedačky či klasické námořnické sítě jsou skvělou příležitostí, jak své bydlení ozvláštnit a vnést do něj originální a skvostný prvek. Houpačku  - ať už závěsnou či samonosnou – budou milovat nejen vaše děti, vy sami, ale také vaše návštěvy a často i čtyřnozí kamarádi. Ať už interiérovou houpačku umístíte do centrální místnosti nebo si její blahodárné pohostinnosti budete užívat v klidném soukromém koutku, jisté je, že si náramně odpočinete. Za pár korun tak získáte bytový doplněk, který vás zbaví únavy i stresu.

 

Houpačka z ratanu i bavlny

 

Při výběru interiérové houpačky se můžete těšit na opravdu pestrý a leckdy i velmi zajímavý až překvapivý výběr modelů. Kromě různých tvarů, velikostí, single či párových houpaček přichází na řadu také velmi pestrá nabídka použitých materiálů. Mezi velmi vyhledávané a atraktivní interiérové houpačky patří dřevěné, ratanové, proutěné a dokonce i z průhledného či barevného plastu. Velmi zajímavě působí i vzdušné houpačky látkové a dokonce i pletené či háčkované.

 

Nepodceňte kvalitní ukotvení!

 

A to obzvláště u houpaček závěsných. Ty se z logiky věci připevňují ke stropu, který by měl mít dostatečnou výšku alespoň 220 centimetrů. Než houpačku upevníte, dobře zvažte, zda vám zvolené místo nabízí i dostatek prostoru pro samotné houpání. K ukotvení pak použijte vždy kotvící prvky doporučené samotným výrobcem a dodržte i stanovený návod k upevnění. Pokud je nad místností kde bude houpačka upevněna, půda, ideální je připevnit houpačku skrz strop a dřevěné trámy. V případě stropů z betonu využijete ocelové kotvy a oka. Vybrali-li jste si houpačku samonosnou umístěnou v rámu, odpadá starost s vrtáním stropu a naopak získáváte možnost kdykoli houpačku přemístit.

Názory

Přidat názor