Blog bydlení

Dopřejte dětem v pokojíčku to nejcennější – prostor na hraní

Mít svůj vlastní pokoj je snem každého dítka – samozřejmě od určitého věku – a milující rodiče se snaží tento sen o vlastním království i trucovně vyslyšet a vyplnit. Děti tak často svůj vlastní pokojíček mají již od narození, i když si jej užívají jen pár hodin přes den. Zařizování dětského pokoje má mnoho pravidel, my vám dnes připomeneme ty nejdůležitější.

 

Volné místo na zemi ocení batole i puberťák

 

I když je to možná s podivem, skutečně místo na obyčejné podlaze je tou nejcennější devízou každého dětského pokoje. To, že si miminko či batolící klučík či holčička vybere jako nejzajímavější část pokoje jeho podlahu vás asi nepřekvapí, ale ani předškolák či školák nepohrdne touto částí svého pokoje. Místo pro hraní i lenošení na zemi tak nesmí chybět. Ať už ke kutálení balónků, posílání autíček, skládání lega, povalování, lenošení či dobrodružnému přespávání s kamarády.

 

Začněte u nábytku

 

Dítko vám roste před očima a tak zatímco vy si vyberete zařízení obývacího pokoje či své ložnice na několik let dopředu, u dětského nábytku je to o dost složitější. Nejen že dítko roste a tak se stále rozšiřují požadavky nejen na úložné prostory, ale také se mění jeho vlastní zájmy, koníčky i oblíbené motivy. Proto vybrat dětský nábytek na více let dopředu je často oříšek a vyžaduje to neoblomnost rodičů a chladnou hlavu při výběru. Nábytek je lépe vybírat neutrální – oblíbení hrdinové i postavičky se můžou postarat o celkový dojem na poličkách, v podobě obrázků či samolepek na zdi – snadno je tak vyměníte když už vyjdou z „módy“. Co se týká samotného nábytku vybírejte jej dostatečně velký a prostorný i s ohledem právě na růst vašeho potomka a pro úsporu místa volte posuvné skříně a nezapomeňte využít i nástěnné regály i poličky.

 

Dětskou postel vybírejte rafinovaně

 

Ta v žádném pokojíčku nemůže chybět a místa dokáže zabrat pořádný kus. Pokud však na její výběr půjdete chytře, stane se klidně i výhrou. Jasným příkladem jsou favorité mezi postelemi – postele patrové, které ocení každý rodič s více dětmi a jen jedním dětským pokojíčkem. Na stupni nejvyšším však v popularitě, zejména malých dětí, rodičů i designérů - co se chytré úspory místa týká - pyšně stojí vyvýšené postele. Pod jejich lůžkem je totiž dostatek prostoru k nejrůznějším hrám, ale nabízí také perfektní úkryt, i místo pro hračky, boxy, ale klidně i malé posezení či kreslící koutek. U větších dětí pak vedou postele multifunkční, u kterých je lůžko také vyvýšené, ale pod ním se skrývá všechen nezbytný nábytek od psacího stolu přes komodu až po šatní skříň, a to na jednom místě – v pokoji tak zbývá dostatek volného prostoru k hraní či zábavě.

 

I drobnosti šetří místo na zemi

 

A drobností o které se kapsáře, či tajné skrýše v dětských truhlách či sedacím nábytku, které dokáží ukrýt menší hračky, postarají, najdete v dětském pokoji spoustu. Díky nim je pokoj vždy bleskurychle uklizený a volný prostor připraven k dovádění. Moderní dětské kapsáře navíc nejsou jen určené k zavěšení na zeď, ale také na strop, na skříň, na dveře či na postel. A co vaše malé ratolesti rozhodně ocení bude i vhodně zvolený dětský koberec s tím správným motivem – ať už s motivy oblíbené hry člověče nezlob se, skákacím panákem či vyznačenými cestami a parkováním pro auta, letadla i vláčky.

Názory

Přidat názor