Blog bydlení

Dražba nemovitosti je eso ve vašem rukávu

Pro toho, kdo je nucen prodat svou nemovitost v dražbě to není zrovna nejkrásnější den v životě. Pokud však stojíte na druhé straně barikády a o pozemek či dům nabízený v dražbě máte zájem to může být výhodná cesta, jak si splnit svůj dávný sen.

 

Dražba je výhodnou koupí i jistotou

 

Dlouho toužíte po vlastním rodinném domě, ale obrovskou sumou volných finančních prostředků zrovna neoplýváte? Díky dražbě můžete velice cenově výhodně získat nejen dům, ale také chalupu, byt, stavební pozemek, zahradu či dokonce garáž. 

Vezměte si takovou výstavbu rodinného domu – potřebujete pořádný balík peněz (raději ještě záložní na průtahy spojené se stavbou), plus notnou dávku nervů a spoustu volného času k běhání po úřadech. Na druhé straně stojí již hotový, pár měsíců obývaný, dům nabízený v dražbě. Mnoha lidem se totiž stává, že se pustí do stavby, leč neodhadnou své finanční možnosti či se dostanou do tíživé životní situace a nemají na splácení hypotéky. Často pak tyto domy končí v dražbách – což se může stát vaší výhodou. 

Vy tak máte šanci získat nový či zrekonstruovaný dům ihned obyvatelný, navíc právně naprosto „čistý“. Nehrozí vám žádné útoky věřitelů ani zástavní práva či exekuce – vše je v katastru nemovitostí smazáno. Pouze pokud jsou s nemovitostí spojeny nájemní smlouvy, věcná břemena či jiné závazky, které soud ponechal, přecházejí na nového majitele – musí však být uvedeny na dražební vyhlášce.

 

Vydražit levně vysněný majetek je i o štěstí

 

Ano, štěstí, spolu se zájmem o nabízenou realitu, je snad jedinou nevýhodou dražeb. Často totiž nemusíte být jedinými zájemci o koupi a může se vám stát, že vás jiný dražitel přeplatí. Při vášnivém přihazování si tak dejte pozor na to, abyste se svými příhozy a tím i konečnou částkou, nedostali příliš vysoko nad skutečnou hodnotu nabízené nemovitosti. I když na druhou stranu – pokud po ní tak moc toužíte, je na výhodném či vysněném místě a máte s ní smělé plány a hlavně finance, proč byste se měli držet při zdi :). Mnohdy však také narazíte na dražené nemovitosti, o jejichž zisk v dražbě je téměř nulový zájem a vám se tak podaří získat ji za vyvolávací cenu. O všech konaných dražbách pak máte absolutní a nejaktuálnější přehled na internetovém portále eDrazby.cz , kde si snadno a rychle vyhledáte nejen požadovanou lokalitu či nemovitost, ale také všechny potřebné informace.

 

Rozhodně tedy zkuste své štěstí a neváhejte získat majetek v dražbě. Každý máme jiné požadavky a sny o svém bydlení či majetku a zrovna můžete být jedinými zájemci a nemovitost vám spadne do klína za pohádkovou cenu!

Názory

Přidat názor