Blog bydlení

Dřevo ke krbu patří a může mu i slušet

Pokud plánujete své bydlení vylepšit a hlavně vyhřát příjemným teplem v podobě krbu či krbových kamen, zaručeně vás napadne otázka, kam se dřevem, které vykouzlí v krbu tu pořádnou ohnivou diskotéku. Potřeba ho jistě bude pořádná hromada a vy si z ní můžete udělat elegantní přednost, která podtrhne jedinečnou atmosféru vašeho příbytku a osvěží ho příjemnou vůní přírody.

 

Dřevo je kouzelné, voňavé a je ho všude plno

 

I když samotné zpracování dřeva probíhá mimo vaše útulné obydlí, ať už si ho nařežete sami, nebo necháte pohodlně doručit až domů v úhledných polínkách, určitě nechcete pro každý košík k přiložení běhat až někam na zahradu k dřevníku. Ten je sice také důležitý a v něm zřejmě skončí hlavní část zásoby na zimu, ale myslet musíte i na to, jak a kde si udělat zásoby dřeva v teple vašeho domu. Pohodlným řešením může být i sklep, ale i do něj se vám nebude chtít běhat pro každé polínko. Nejlepším východiskem se tak jeví zakomponovat polena chytře a s elegancí přímo do vašeho interiéru.

 

Dřevo je příroda a ta nikdy nezklame

 

Ať se to může zdát jakkoli divné, věřte, že úhledně poskládaná polínka v obývacím pokoji budou vypadat stejně skvěle jako na horské chalupě. Jediné, co oku vůbec nelahodí jsou polena rozházená halabala před krbem, v horším případě ještě v jednom chumlu s papírem na podpal. A přitom stačí tak málo. Na polínka si můžete zakoupit, či stlouci svépomocí, dřevěné bedýnky a pro lepší manipulaci je opatřit kolečky. Pokud toužíte po stylovějším řádu, pak stačí vybrat si kovové stojany, které vám i na míru a skvostně tepané vyrobí i umělecký kovář. Chcete-li uzdu své fantazii popustit ještě více a z uskladnění dřeva udělat i praktickou a funkční přednost, pak v blízkosti krbu, ideálně i poblíž okna, ustavte dřevník jen jako nižší, delší a úzký regál připomínající botník a z jeho horní části vykouzlete příjemné posezení. Stačí jen pohodlné podsedáky, u zdi i doplněné třeba o kapsář, který ochrání vaše záda od nepříjemného chladu a uvidíte, jak se o toto místo budete s dětmi dohadovat.

 

Interiér sem, interiér tam, dřevo sladíte raz dva

 

O to, zda se dřevo ve vašem interiéru bude vyjímat a nebude působit nepatřičně, se vůbec nemusíte bát. Pokud už jednou ve vašem domě či bytě zahoří plamen, vše co k němu patří je vítáno a rozhodně sluší. Pokud se na budování kamen či krbu teprve chystáte, je dobré zvážit možnost zakomponovat místo pro dřevo už do samotného obložení krbu a s výklenky počítat už při projektování. Můžete si tak snadněji zvolit jejich umístění. Pokud řešíte skladování dřeva dodatečně, můžete si snadno s pomocí uskladněného dřeva vykouzlit odkládací plochu či famózní poličku na knihy. Opět stačí jen jednoduchý policový regál a rázem máte byt dle nejmódnějších trendů.

 

Pokud stále váháte a nejste si až tak jistí, zda jsou tato řešení šitá vám na míru, pak se při svém výběru krbových kamen zkuste poohlédnout po těch, která mají přímo jako svou součást i prostor pro ukládání dřeva, často i s plochou na příjemné posezení. Nu a máte-li radši starou osvědčenou klasiku, pořiďte si stylový koš a polena v něm nechte odpočívat a vyčkávat na svou příležitost. I tak to vašemu bydlení bude stále slušet.

Názory

Přidat názor