Blog bydlení

Dřevostavba – cesta k netradičně tradičnímu bydlení

Dřevostavby v mnoha lidech vzbuzují různé reakce. Ať už jste jejími odpůrci a máte je za hluboké retro bydlení nebo naopak patříte mezi jejich bezmezné obdivovatele inklinující k pokrokovému bydlení, jisté je, že poctivá dřevostavba je vysoce moderní příbytek s neodolatelným nádechem historické nostalgie. A rozhodně je IN. Nevěříte? Pak čtěte dál!

 

Historií ověřený stavební materiál přímo z přírody

 

Tradiční a osvědčený materiál, který se používal od nepaměti a jeho životnost i stálost nelze zpochybnit - to je voňavé, zdravotně nezávadné a ekologické dřevo. Vzešlo přímo z přírody a jako takové ji nikterak nezatěžuje a navíc s ní dokonale splyne i po designové stránce, což je přednost, kterou si jinak jen stěží vykoupíte penězi. Opominout nelze ani finanční stránku – i když je cena dřeva stále opředena nepravdivými mýty, stavba ze dřeva je vždy levnější, a to nejen co se suroviny, ale i technologických postupů a samotného zhotovení stavby týká.

 

Zapomeňte na předsudky, dřevo je stavební prvek číslo jedna!

 

Nejčastější pověrou je, že dřevo jako materiál neobstojí v souboji se zubem času. Důkazem opaku jsou dřevostavby stojící i několik stovek let a dokonce bez valné údržby. Pokud jsou však dodrženy správné postupy a vy přiložíte ruku k dílu a správně se budete o svou dřevostavbu starat, pak věřte, že vydrží i několik dalších generací. A neznamená to rozhodně větší zátěž a povinnosti, než péče o moderní stavby, ba naopak. Pravdivý není ani mylně rozšířený fakt o tom, že jsou dřevostavby náchylnější k požáru mnohem více, než stavby posledních desetiletí. Dřevo je nejen ošetřeno tak, jak stanoví zákon a musí vydržet neprohořet po dobu minimálně 30-ti minut. Navíc se v případě požáru stavba ze dřeva nehroutí a stropy vydrží mnohem déle než ty z ocelového profilu.

 

Prestižní vzhled, nízká cena i provozní náklady

 

Když si pořídíte dřevostavbu, získáte nejen krásné designové bydlení a to jak uvnitř tak i navenek, ale také mnohem příjemnější a zdravější místo k životu. Dřevo je jako estetický prvek jedinečné a samo o sobě skvostné, ale dokáže také dokonale regulovat vlhkost, neboť stěny dřevostavby dokáží nadbytečnou vlhkost absorbovat a v období sušších dní ji opět vrátit zpět do místnosti. Spolu se schopností odolávat statické elektřině se v dřevostavbě nevíří prach a také nemnoží plísně, viry a bakterie. Klima pro všechny obyvatele je mnohem příjemnější a ocení jej především alergici a astmatici. Pořízení stavby samotné je mnohem finančně příznivější, její realizace rychlejší a díky tomu, že je dřevo skvělý tepelný izolant, se snižují výrazně náklady na vytápění dřevostavby a to až o 30% oproti zděnému domu.

Názory

Přidat názor