Blog bydlení

Dveře, vstupní brána do vašeho království

V každém domku i bytu se bez nich zkrátka neobejdete. Iv případě, že uznáváte otevřený styl bydlení a váš příbytek je loftového typu, bez pochyb potřebujete alespoň dveře vchodové. O těch ale až příště, dnes vám představíme možnosti, jak si pomocí bytových dveří dopřát nejen soukromí, klid, teplo, ale také rozzářit interiér.

 

Interiérové dveře na tři způsoby

 

Klasické dveře na pantech zná každý z nás. Jejich výhodou je snadná i levná montáž, přiměřená cena a hlavně dokonalá izolace jak zvuková tak tepelná – žádný průvan vás už nepřekvapí. Pro svou plnou funkčnost však potřebují nezbytný prostor. Abyste je mohli pohodlně a plnohodnotně otevřít, musíte myslet na dostatek místa pro jejich provoz, což může být, zvláště v malých bytech, svazující i omezující. Oproti tomu varianta posuvných dveří nabízí větší variabilitu i dostatek prostoru. Jejich montáž je však finančně náročnější a pokud je pořizujete až do hotového bytu, neobejdete se bez drobných stavebních úprav a zásahů. Nabízí se možnost dveří shrnovacích – jejich samotné pořízení i zprovoznění není nijak náročné – na práci ani vaši peněženku. Neposkytují však tolik soukromí ani ochranu před průvanem. Často však své místo najdou v koupelnách či kuchyních.

 

Design dveří ovlivní celou místnost

 

I když si jejich význam mnohdy ani neuvědomujeme a bereme je spíše jako samozřejmost, to jak dveře vypadají, ovlivní celkovou atmosféru vašeho bytu. Módní trendy určují maximální aplikaci přírodních materiálů s ohledem na vzdušnost a světlo. Interiérové dveře ze dřeva, či imitace dřeva, spolu s prosklením jsou elegantní i decentní zároveň. Nabízí tak propustnost světla i do místností jako chodba, kde přirozené světlo nedosáhne, díky dveřím tak ušetříte i na elektřině. Kromě dveří plných tak můžete zvolit dveře prosklené, ale také celoskleněné, které se hodí zejména do interiérů, kde skleněné prvky převládají. Skleněná výplň čirá, matná, kouřová či kalené bezpečnostní sklo – výběr je opravdu pestrý.

 

Interiérové dveře pro celý byt či dům

 

Pokud to vaše možnosti dovolí, nejlepší i nejlevnější je, vyměnit najednou všechny dveře a sladit je tak v jednotném stylu. Dveří je i v malém bytě až překvapivě hodně, pokud budou notovat stejnou písničku, dodají interiéru nevtíravou eleganci. V případě že trváte na prosklení, a v místnostech, jakými jsou obývací pokoj či ložnice netoužíte být jen tak viděni, využijte variantu matného prosklení. V koupelně je tento typ dveří naopak žádaný – snadno poznáte zda je koupelna obsazená, aniž byste museli klepat a bušit, zároveň nic víc než rozmazané siluety neuvidíte. I v případě barvy dveří či dekoru si můžete výskat – vybírat je opravdu z čeho, a tak všechny vaše touhy budou jistě vyslyšeny.

Názory

Přidat názor