Blog bydlení

Eko styl bydlení není překlep ani módní výstřelek

Se slovíčkem ekologie se čím dál více setkáváme na každém kroku, pro všechny kdo milují přírodu není však ničím novým. Pokud jsou vám blízké procházky v přírodě, její poznávání, obdivování i ochrana pro další generace a vaše srdce, tělo i mysl plesá nad rozkvetlou loukou, broučky v trávě stejně jako oblázky v řece a v každém ročním období si najdete podstatu i krásu, pak je pro vás eko styl bydlení jako stvořený.

 

Dřevo vládne eko interiéru skromně i s noblesou

 

Vzešlo z přírody a přitom ji nikterak nezatěžuje a naopak elegantně a něžně doplňuje. Dřevo je nadčasové a navíc vydrží mnohé. Doplněné o další přírodní materiály jako kov, kámen či sklo je pak dech beroucí efekt naprosto zaručen. Výrobky z řady „eko“ jsou navíc velice pohodlné a komfortní, za své je snadno vezmete nejen z hlediska designu, ale také uživatelského zázemí, které vám poskytnou. Překvapí také svým vzhledem a použitým materiálem – nemusí být nutně jen z ryze přírodních materiálů, ale v souladu s přírodou vyrobené také z recyklátů – tedy použitého dřeva, papíru či dokonce plastu. A na těchto kouscích se designeři skutečně vyřádí a svůj úkol splní na jedničku.

 

Přírodní barvy hrají prim

 

A v eko stylu bydlení dají vyniknout přirozené kráse jednotlivých kousků. Typické zemité odstíny i barvy můžou být jak tmavší a sytější, tak i jemné a světlé, s nimiž docílíte nejen větší vzdušnosti, ale také optického zvětšení obzvláště stísněného interiéru a menšího prostoru. V eko stylu bydlení tak často narazíte nejen na typické barvy dřeva, ale také neutrální šedou, béžovou i bílou barvu a právě zmíněné zemité barvy, které se postarají o hřejivost a útulnost. Výhodou také je, že tyto základní a ne příliš výrazné barvy můžete snadno doplnit prvky a doplňky oblíbených pastelových barev a obměňovat je dle potřeby. Jen pozor na to, ať s přílišnou barevností neutlumíte samotné kouzlo tohoto přírodního stylu.

 

Recykláty z plastu a papíru mají zelenou

 

Zatímco dřevo váš interiér provoní nádhernou vůní přírody a vaši mysl ukonejší svou skromnou jednoduchostí, která má však své nezaměnitelné kouzlo, výrobky z recyklovaného materiálu jako plast či papír vám dodají dobrý pocit z péče o životní prostředí. Vaše ohleduplnost pak bude odměněna nádhernými kousky, u kterých na první pohled často ani nepoznáte, že se jedná o výrobky z recyklovaného materiálu.

 

Pokud vás eko styl bydlení oslovil a zalíbil se vám, při zařizování interiéru se stačí držet pravidla že zařízení by mělo být recyklovatelné či vyrobeno z recyklátů. Samotné decentní kousky nábytku vás pak samy povedou, jak je dokonale sladit a zakomponovat.

Názory

Přidat názor