Blog bydlení

Exotický styl etno vás uklidní a nabije energií v jediném okamžiku

Je exotický, něžný, smyslný, provokativní i živočišný a rozhodně není pro každého. Pokud jste však milovníky exotických dálek a vše co pochází z Orientu či africké a indiánské kultury vám není cizí a doslova vám imponuje, rozhodně vás etno styl osloví. 

 

Etno styl rozhodně nenudí

 

A energie má na rozdávání. Barevnost, pestrost a příroda na dosah ruky – to je etno styl, který vám připomene umění a šarm dávno zapomenutých kultur, zároveň tolik odlišný současný život jiných kontinentů. Ať už toužíte, po otevření dveří svého bytu, vstoupit do tohoto světa a mít vůní dálek zařízený celý prostor nebo si vystačíte jen s příjemným zákoutím, do kterého se ponoříte ve chvílích relaxace či únavy jisté je, že etno styl vás lusknutím prstů přenese na místa, která máte tak rádi. Etno koutek může být také skvělým místem pro vaše suvenýry z vysněných dovolených a místem, kde se doslova zastaví čas, když budete potřebovat.

 

Barvy, vzory, květiny i zvířecí říše mají v etno stylu zelenou

 

Samozřejmě záleží jen na vás, jak moc velký dáte průchod své fantazii a hlavně odvaze a vylepšíte si své bydlení těmito atributy etno stylu. Můžete je použít vyloženě střídmě, ale také bouřlivě a získáte tak uklidňující či dráždivě provokativní výsledek. Povolena je dokonce v různých místnostech odlišná intenzita etno stylu, nevadí dokonce ani byt v moderním duchu, kombinovaný s jednou místností ve stylu etno. Své návštěvy tak můžete uvítat doslova v africké buši inspirací, nebo si tuto vzrušující a tajemnou energii nechat jen pro intimní atmosféru své ložnice a svou partnerku či partnera hýčkat v záplavě polštářů. Základem je však vždy barevnost doplněná o typické orientální vzory, kombinovaná s přírodou a zvířecími či květinovými motivy - ať už na dřevěných soškách či obrazech. V barvách má tento styl jasno – přírodní neutrální barvy rafinovaně kombinované s paletou sytě zemitých odstínů jsou harmonií pro naše smysly.

 

Přírodní materiály i ruční práce

 

Etno styl není jen o exotice, ale především o neuvěřitelné lidské píli a šikovnosti dokonale propojené s přírodními materiály. Ručně tkané koberce tak už nemusíte jen obdivovat, ale musíte  je doslova mít – k etno stylu totiž neodmyslitelně patří stejně jako zmiňované dřevěné sošky, hliněná keramika a nepostradatelné  typické zvířecí totemy, masky a ruční výrobky z kamenů, mušlí a dokonce i kůže. Přírodním materiálem, který dokonale podtrhne tento styl, je bambus a nábytek z něj. Od křesílek, pohovky až po komody, skříně či stoly dokonale vyladí výsledný efekt etno stylu, stejně jako nábytek z pravého a nefalšovaného dřeva. Perfektním bytovým doplňkem jsou pak živé rostliny v mohutných stylových květináčích.

 

A nebojte, na typické etno polštáře jsme rozhodně nezapomněli – jak se říká, to nejlepší nakonec. Ano, bez polštářů by tento styl nebyl etno stylem. Dopřejte si tedy pořádnou náruč pohodlí a nechte se hýčkat barevností a hedvábným potahem polštářů, mini polštářečků, podsedáků i podušek :)

Názory

Přidat názor