Blog bydlení

Feng Shui v ložnici aneb kvalitní spánek je tu!

Jen co ráno zazvoní budík jste celý den v jednom kole, a když se večer natěšení uložíte ke spánku, zasloužený a vytoužený odpočinek a relaxace nepřichází? I když je současné životní tempo příliš vysoké a plné nároků a stresu, stačí upravit vaši ložnici podle pravidel feng shui a ráno se budete probouzet uvolnění a plní sil.

 

Starověké čínské učení zharmonizuje tělo i mysl

 

Tajemství feng shui můžete objevit a probádat i vy sami, a díky starodávným tajům můžete vylepšit vlastní spánek a relaxaci, díky níž se ráno probudíte jako znovu zrození. Feng shui umí zharmonizovat prostředí kolem vás – celý váš příbytek, zahradu, koupelnu i ložnici. I když má mnoho lidí zato, že je pochopení feng shui příliš složité a komplikované, stačí se držet pár jednoduchých rad a principů a rázem máte po starostech i únavě. Obklopte se harmonií a vylepšete svůj každodenní život. Bezesporu se vám bude líbit hned první pravidlo – zbavte se veškerého nepořádku. Učení feng shui praví, že mnoho věcí a nashromážděného nepořádku vás okrádá o potřebnou energii. Rozhodně tedy dbejte na to, aby každá věc měla své místo, na kterou ji vždy uložíte. Nebojte se také přiložit ruku k dílu a rozhodně zabojujte proti špíně a prachu! Nesnažte se také obklopovat zbytečnostmi – neshromažďujte nic, co nevyužíváte!

 

Nechte energii plynout

 

Proto, aby se vaše ložnice zharmonizovala, je nutné uvolnit místo pro pozitivní energii. A to platí i pro samotné lůžko. Volte tedy takové, které nemá úložný prostor, a pokud si zatím nemůžete pořídit novou, úložný prostor vyprázdněte. Energie totiž proudí kolem nás, i když ji nevidíte, a to samozřejmě i během spánku. Pokud se rádi obklopujete suvenýry a památečními kousky, ponechte si pouze takové, které vám připomínají příjemně strávené chvíle. Vzpomínky na bývalého partnera, který vás opustil, raději nechte volně plynout a předměty s ním spojené z ložnice rozhodně odstraňte.

 

Ložnice dle feng shui aneb na co rozhodně nezapomenout

 

V ložnici plné harmonie a pozitivní energie nesmí chybět kvalitní čelo postele, kterou také umístěte podle pravidel feng shui. Čelo postele navozuje pocit bezpečí a vytvořit jej můžete i pouhou tapetou přímo na zdi. A co osvětlení? To by v ložnici podle feng shui mělo být tlumené, nejlépe doplněné stmívačem. Osvětlení totiž v nemalé míře ovlivňuje vaši náladu. Co se týká zrcadel, těmi příliš v ložnici neplýtvejte. Zrcadla sice ukáží vaši krásu, ale odráží energii a také světlo, což může ovlivňovat kvalitu vašeho spánku.

 

Názory

Přidat názor