Blog bydlení

Funkční a designově stylová podlaha? Vsaďte na vinyl!

Vinylové plovoucí podlahy se čím dál více hřejí na výsluní pozornosti nejen designérů, ale především nás – zákazníků. Toužíte-li po esteticky luxusní, praktické a přitom teplé i odolné podlaze, rozhodně vsaďte na vinylové podlahy, které v sobě snoubí přednosti klasických plovoucích podlah s tradicí přírodních materiálů.

 

Proč je vinylová plovoucí podlaha jedničkou

 

Klasické plovoucí podlahy často do svých příbytků volíme pro snadnou péči a údržbu o ně – stačí vyndat vysavač, smeták či mop a během pár minut máme nádherně uklizeno. Vinylová plovoucí podlaha je v tomto naprosto stejná, navíc je však voděodolná a tak žádná tekutina neohrozí její krásný vzhled. Vinylová podlaha je zároveň příjemná nejen pro chůzi, ale také pocitově teplá, na rozdíl právě od běžné plovoucí podlahy a vyniká také vysokou odolností vůči opotřebení. Její pokládka je snadná, výsledek přitom vždy famózní. Hodí se tak nejen do všech místností, včetně koupelen, ale také jako pokládka na podlahové topení.

 

Elegantní vzhled pro každý styl bydlení

 

Výhodou vinylových plovoucích podlah je bezesporu nepřeberné množství dekorů a barevného provedení, které dokonale imitují nejen dřevo, ale i další přírodní materiály jako kámen, ale také dlažbu, břidlici, pálenou cihlu a dokonce i beton. Co se týká barevné škály, určitě budete s možným výběrem maximálně spokojeni. Od přírodních odstínů i dekorů imitujících dokonale dub, buk, borovici, smrk i mnoho dalších materiálů si skutečně můžete vybrat jednotlivé odstíny přesně tak, jak potřebujete doladit s jejich pomocí interiér zařízený v jakémkoli stylu.

 

Vinylové podlahy zvládnete položit i svépomocí

 

Samozřejmě si můžete na pokládku vinylové podlahy pozvat a zaplatit odborníky, pokud však chcete sami přiložit ruku k dílu, nemusíte se vůbec bát a vaše kutilské srdce určitě zaplesá. Vinylovou plovoucí podlahu si můžete vybrat v různých typech samotného provedení, které určuje její pokládku. Vinylová podlaha se systémem click se pokládá stejným způsobem jako každá jiná plovoucí podlaha – jednotlivé desky se do sebe zacvaknou. Celoplošně lepená vinylová podlaha se také snadno aplikuje na dobře vyrovnaný a čistý povrch. Oproti klasickému PVC totiž není v rolích, ale v jednotlivých pásech – tím je manipulace i lepení mnohem snazší, vždy však používejte lepidlo určené přímo výrobcem. Pro snadnou pokládku můžete také zvolit samolepící vinylovou podlahu, kdy jednotlivé pásy díky spodní vrstvě lepidla snadno nalepíte – stačí jen sundat krycí fólii - a máte hotovo!

Názory

Přidat názor