Blog bydlení

Funkční interiér? Převeďte slova do praxe!

Provozuschopný – i tak by se dalo jiným slovíčkem opsat toto tak často skloňované slovo, které všichni víme co znamená, pro každého z nás má ale ve skutečnosti lehce odlišný význam. Každý totiž chceme od života a od vlastního bydlení něco trošku jiného, všichni ale chceme jediné – být doma skutečně DOMA.

 

Funkční interiér musí zkrátka fungovat!

 

Aby to u vás doma klapalo tak jak má, tedy alespoň z pohledu bydlení, je důležité vybírat takové zařízení, které se do vašeho bydlení hodí nejen po estetické a designové stránce, ale také po té prostorové. To, jak jednotlivé kousky nábytku rozestavíte, jakou kterým místnostem přidělíte jejich roli, určuje vaši pohodu a komfort užívání. Pokud si stavíte či koupíte byt či dům, sami nejlépe cítíte, zda je pro vás koupelna příliš malá či velká, zda jste v kuchyni jako ryba ve vodě a potřebujete ji prostornou, či si naopak vystačíte jen s malým kuchyňským koutem. Před samotným nastěhováním tedy zvažte samotnou prostorovou dispozici a pokud máte volné finanční prostředky, pozměňte si tuto dispozici tak, jak vám velí vaše intuice. Prohodit obývací pokoj s ložnicí či dětským pokojem pak můžete klidně i „za pochodu“, odvážnější se můžou pustit i do stavebních úprav ve svém stávajícím bydlení – za kvalitní funkčnost interiéru to rozhodně stojí.

 

Využijte každý kout

 

I o tom je funkční interiér – každý centimetr vašeho bydlení má svou roli a důležitost. Pokud s místem nemusíte šetřit, máte to samozřejmě mnohem jednodušší než ti, kteří si musí poradit se zařizováním malého bytu či domku. Naštěstí je v dnešní době velký výběr nábytku speciálně vyráběného do malých prostorů, ať už pojízdného, stohovatelného, rozkládacího či jinak rafinovaně zpracovaného, který i na malém prostoru dokáže zvládnout roli funkčního nábytku. Velkou předností je pak možnost nechat si vyrobit nábytek na míru na zakázku. Sice si připlatíte, funkčnosti však dostojíte v plném rozsahu. Pokud navíc bydlíte v bytě, který je sice na centimetry čtvereční skoupý, na vysoké stropy však štědrý, můžete si gratulovat a pustit se do budování patra či výběru vícepatrového nábytku.

 

Spoléhejte na úložné prostory

 

Ty jsou totiž důležité v každém prostoru – tedy chcete-li nazývat jej plně funkčním. Každý z nás má totiž méně či více různých věcí, suvenýrů, oblečení a nezbytností, které je potřeba někam ukládat či uložit. Skvělou úlohu v tomto směru zastávají právě úložné prostory – ať už policové systémy, regály, výklopné skříňky či úhledné šuplíky a také vestavěné skříně. Ty se všeobecně těší velké oblibě díky své schopnosti pojmout vše co jim svěříte ať už v předsíni, ložnici či soukromé šatně. Snadno si takové úložné prostory rozdělíte podle zón nejen dle přístupnosti, ale také dle uložených věcí, ať už sezónních, sportovních či úklidových. Pokud bydlíte v garsonce či jednopokojovém bytě, neváhejte využít i klasickou výšku stropu a úložné prostory – často i s funkcí výklopu – umístěte na toaletu, ale i do chodby či kuchyně.

Názory

Přidat názor