Blog bydlení

Harmonické bydlení podle Feng-Šuej? Stačí dodržet pár pravidel!

Také hledáte v dnešní uspěchané době klidné místečko, kde zapomenete na všechny starosti i stresy všedního dne? Zabouchnutím dveří vašeho bytu, odložením svršků, osvěžující sprchou a povzbuzující kávičkou to může teprve začít! Stačí si uzpůsobit byt v duchu tradičního čínského učení Feng-Šuej.

 

Rozprouděte u vás doma pozitivní energii

 

Bolí vás i ve vlastní oáze domácí pohody často hlava, jste podráždění a trpíte nevysvětlitelnou úzkostí? Příčinou může být stagnující a tedy negativní energie, z nevhodně zařízeného interiéru, který nedovoluje pozitivní energii přirozeně proudit. Naštěstí je řešení nejen jednoduché, ale často překvapivě prosté. Zaměřte se na drobnosti, které vám podle feng-šuej mohou přinést nejen úlevu, ale vylepší vaše vlastní bydlení. Největším vysavačem tolik potřebné dobré energie z vašeho obydlí je toaleta, vana, umyvadlo a dřez, což můžete ovšem lehce napravit tím, že budete nejen zavírat prkénko na toaletě, ale také dveře do koupelny a WC. Jednoduché, že? Ale jdeme dál... I kapající a protékající voda, jako jeden ze symbolů života, nesmí v domácnosti nevyužita opouštět kohoutek, sprchu ani toaletu. Proto zjistíte-li, jakoukoli podobnou závadu, okamžitě sjednejte nápravu a životní energie vašeho obydlí se rázem hodí do pohody.

 

Zaměřte se na přivítání pozitivní energie

 

Aby se u vás dobré životní energii podle feng-šuej líbilo, rozhodně si dejte záležet na vchodu do vašeho domu či bytu. Ta stejně jako vy, vstupuje hlavními dveřmi a v cestě by jí neměly stát žádné překážky, zbytečný nábytek, ovšem ani nepořádek či zrcadla, která odráží pozitivní energii zpět. Obecně pořádek a čistota hrají v učení feng-šuej významnou roli a platí nejen pro vchod, ale pro celý dům či byt. Zapomeňte tedy na povalující se oblečení, neuklizené věci všude po bytě i na vrstvy prachu nejen na nábytku, ale i na podlaze. Zbavte se všech zbytečností, které vůbec léta nepoužíváte a nemáte k nim ani žádný citový či památeční vztah. Shromažďování velkého množství věcí je všeobecně v učení feng-šuej příliš velkou zátěží, která vám krade potřebnou energii a neumožňuje té nové, přinést vám radost a novou vnitřní sílu.

 

Vylepšete si interiér pozitivními feng-šuej doplňky

 

Začít můžete hned u vchodu, kde se skvěle vyjímá a hosty i energii vítá půvabná zvonkohra. K pěšince vedoucí k vašemu domu, ale také do interiéru, můžete usadit malebnou domácí fontánku, která osvěží vzduch a až k vašemu prahu přivede čistou a osvěžující energii. Vzduch v interiéru dokáží skvěle provonět vonné tyčinky i nejrůznější přírodní esence, a aby kruh přírodních sil byl kompletní, vsaďte na přírodní kameny jako křišťál, růženín či zelený avanturin.

Názory

Přidat názor