Blog bydlení

Hausbót aneb nebojte se bydlet netradičně

Někdo sní celý život o rodinném domku, jiný je spokojený v paneláku a někomu řeka a svoboda tak učarovala, že bydlení na hausbótu je pro něj komfortní bydlení na úrovni. A proč by taky ne, hausbót má styl, jedinečnost a může být domovem jako každý jiný.

 

Hausbót už dávno nemá své místo na okraji společnosti

 

Není tak dávno doba, kdy bydlení – nebo spíše přebývání – v hausbótu znamenalo tření bídy z nouzí a dokonce se přirovnávalo téměř k bydlení někde pod mostem. Postupem času se pozice hausbótu vylepšovala a od umělců a bohémů se staly i oblíbeným zpestřením letních dovolených a jejich pronajímání nabralo strmý vzestup. Hausbótové kolonie zakládají i vodou políbení chalupáři, kteří by tento vodní klid uprostřed přírody, na řece, přehradě, ale i v ruchu velkoměsta nevyměnili za nic na světě. No a vidíte – dnes jsme v době, kdy si hausbóty můžete pronajmout na prázdniny, ale jsou i místem, které se může stát vašim skutečným a rozhodně jedinečným domovem.

 

Proč zrovna bydlení na vodě? 

 

Jen si to představte sami. Dokonalá harmonie s přírodou, romantika, svoboda a klid, který vám nic nenahradí a když vás to na jednom místě přestane bavit nebo se začnete nudit, zkrátka jen zvednete kotvy a poplujete zase kousek dál, nebo rovnou o pár kilometrů. Změnit své kotviště můžete kdykoli vás napadne, na rozdíl od obytné lodi, která může odplout lidově řečeno po svých, musí však váš hausbót táhnout vlečná loď či remorkér. Hausbót vám nabídne souznění s přírodou i když si zakotvíte třeba v hlavním městě. Ruch velkoměsta ani nepostřehnete, budete svými pány a přitom stále ve středu dění.

 

Hausbót je skutečně právoplatným domovem

 

Hausbót si svými rozměry a vnitřním uzpůsobením i zařízením interiéru nic nezadá s klasickým bytem. Jeho počáteční investice může být lehce vyšší než koupě bytu – záleží však opět s jakou lokalitou cenu budete srovnávat. Jisté však je, že provozní náklady jsou mnohem menší a jste svými pány. Hausbót si tak můžete dopřát jako alternativu klidného stáří i nespoutaný život s rodinou a malým dětem ukážete, že žít se dá i jinak než jen v „králikárnách“. Hausbóty jsou uvnitř často k nerozeznání od běžných bytů – jejich majitelé jen častěji inklinují k výraznějšímu použití dřeva v interiéru, o které si hausbót svou podstatou doslova říká. Samozřejmostí je, že bydlení v něm je komfortní a celoroční. Dokonale je vyřešeno vše od vašeho pohodlí, komfortu i životní úrovně co se hygieny, tepla i elektřiny týká. Generátor na elektřinu, nádrže na pitnou vodu i na naftu a dokonce ani stylová krbová kamna pro dokonalý luxus nejsou jen pouhým snem ale skutečností, která stojí za to.

Názory

Přidat názor