Blog bydlení

Hledáte řešení, jak předělit místnost? Odpovědí je elegantní sklo!

Zatímco nad skleněnými pohárky, vázami či sklenicemi, ani nad skleněnými vitrínami či konferenčními stolky nikdo ani nezapochybuje, sklo jako luxusní a přitom vzdušné řešení, jak v jedné místnosti vykouzlit oddělený prostor, je zatím spíše vzácností. Přidejte se k spokojeným zástupům těch, kteří vsadili na sklo jako dělící prvek a vylaďte si své bydlení do rafinovaně luxusního designu.

 

Skleněné příčky vnesou prostor, soukromí i světlo

 

Sklo v interiéru je dokonale kombinovatelné s jakýmkoli stylem, rozličnými materiály i barvami. Díky své podstatě za vás vyřeší nedostatek přirozeného světla, kterou by každá jiná příčka či předěl, když rovnou nezhoršila, tak určitě nevylepšila. Díky skleněné stěně, ideálně také posuvné, místnost nejen rozdělíte a přepažíte, ale získáte potřebný pocit soukromí, který snadno doladíte a navíc celý prostor bude stále světlý a prostorný. Sklo je jako materiál výhodný i po stránce péče a hygieny. Snadno se udržuje obyčejným saponátem, hadříkem, případně leštícími přípravky. Z hygienického hlediska je sklo velice vhodný materiál pro alergiky – vzhledem k tomu, že se na něm nedrží nečistoty ani prach.

 

Moderní skleněné řešení kořeněné chytrými doplňky

 

Z praktického hlediska je výhodné využití skleněné stěny jako posuvných dílů – kdykoli tak budete moci nechat prostor sjednotit a splynout. Technologie kaleného nebo chcete-li tvrzeného skla, skvěle nahradí jiné stavební prvky a i když si zachová svou vzdušnost, stále je pevné a nerozbitné. Pokud toužíte po větší dávce soukromí, můžete na skleněnou stěnu snadno nalepit světlo propustnou fólii nebo doplnit ji o japonskou zástěnu. Taková drobnost jako LED pásky, nalepené na skleněné zástěně, jsou skvělým řešením, jak dokonale prostor rozzářit – o patřičný efekt spolu s doplňkovým osvětlením, které si vždycky hodí, tak máte skvěle postaráno.

 

Skleněný předěl tradičně i neobvykle

 

Skleněnou stěnu můžete snadno aplikovat kdekoli ve svém bytě. Jistě, na mysli máme stěnu v interiéru, v prosklené kukani asi žít nechcete, i když i takové celoskleněné domy již také mají své spokojené majitele. Sklo jako předěl skvěle poslouží nejen pro rozdělení místnosti na funkční zóny, ale také nahradí klasickou stěnu například mezi obývacím a dětským pokojem. Vy máte děti plně pod kontrolou a přitom mají potřebné soukromí, které můžete doladit interiérovou žaluzií či závěsem. Velmi netradičně však můžete oddělit i supermoderní koupelnu, která je propojená s vaší ložnicí. Odvaze a fantazii se zkrátka meze nekladou :)

 

Názory

Přidat názor