Blog bydlení

Home office? Zaslouží si vaši pozornost!

Zařizujeme si obývací pokoj, ložnici, kuchyň, koupelnu i dětský pokojíček, ale v případě, že pracujeme z domova nás to často svádí k tomu, svůj pracovní koutek zkrátka neřešit vůbec, nebo odflinknout. Ovšem skvělé podmínky k práci se zákonitě projeví na jejím výsledném efektu, rychlosti s jakou nám půjde od ruky i radosti z ní samotné. Pokud tedy nosíte práci domů, nebo ji přímo ve svém příbytku vykonáváte, věnujte své domácí kanceláři náležitou pozornost.

 

Home office - to není kancelář na kuchyňském stole

 

A přesto, když začnete z domova pracovat, vás to svádí na toto nepohodlné scestí. Nejspíš si řeknete, proč něco nakupovat, přestavovat, shánět, však pohodlně svou práci odvedu na židli a třeba klidně i v obýváku na gauči. Jistě se tak dá řešit pár hodin týdně, pokud však vaše práce vykonávaná z domova zabírá několik hodin denně, rozhodně to chce mnohem víc. Doporučují to nejen psychologové, fyzioterapeuti, ale i vy sami časem dospějete k závěru, že jídelní stůl vám zkrátka nestačí.

 

Pro práci potřebujete pohodlí i klid

 

Jistě, když jste doma sami, o klid nemáte nouzi. Jenže pokud potřebujete pracovat, i když vám po domě pobíhají rozdováděné děti či upovídaný partner, klidu k práci v obývacím pokoji asi moc mít nebudete. Stejné je to i v případě, kdy jsou děti nemocné či mají prázdniny, vaše práce však nepočká a vy potřebujete být flexibilní. Zřízením pracovny lépe dětem vysvětlíte, že maminka či tatínek na chvíli půjdou pracovat a potřebují klid. Dveře za sebou zavírat nemusíte, dítka rychle pochopí, že to je místo, kde vyžadujete chvíli klidu a strpení. Co se pohodlí týká, uznejte sami, že několik hodin skrčení na tvrdé a nepohodlné židli to nebude pravé ořechové.

 

Oddělit pracovní zónu je dobrý základ

 

Kuchyň ani obývací pokoj není zrovna nejlepším řešením. V kuchyni vás to bude svádět k návštěvě lednice, v obývacím pokoji pak ke sledování televize. Pracovní koutek si můžete samozřejmě snadno vybudovat a oddělit díky policovým dílům, japonským závěsům či květinové stěně – chce to však pořádnou dávku sebeovládání a zodpovědnosti. Pokud víte, že budete na tomto místě opravdu jen a jen pracovat po vámi vymezený čas, pak je vše v pořádku. Jestliže však o své pevné vůli lehce pochybujete, nebo teprve s podnikáním z domova začínáte a nejste si jistí, pokud vám to možnosti umožňují, vybudujte si home office raději ve volné místnosti, ale také bez obav třeba v předsíni či komoře. Zdá se vám tato volba přinejmenším divná? Pokud nemáte mnoho prostoru nazbyt, je naopak komora ideálním řešením – získáte prostor i klid a v případě předsíně ji vdechnete nový rozměr a život. Samozřejmě stylově – vše zvládne ukrýt chytře řešená skříň :)

 

Co v domácí kanceláři nesmí chybět?

 

Počítač či připojení k internetu řešit nemusíme, to k práci z domova patří samo sebou. Na vás však je výběr pohodlné, nejlépe přímo kancelářské židle, která je uzpůsobené ergonomicky práci v sedě a vaše záda nebudou trpět. Vhodný pracovní stůl vyberete také snadno, dokonce i ve sklopných, zasouvacích či skříňových variantách a vybírat můžete i dle různých velikostí, materiálů a provedení. Na co však rozhodně nezapomínejte jsou úložné prostory pro šanony, místo pro kancelářské potřeby a především kvalitní a dostatečné osvětlení.

Názory

Přidat názor