Blog bydlení

Hračky a kam s nimi

Také vaše rodinné hnízdo zdobí malá slečna či princ, kteří vám dávají tolik radosti a štěstí, o které jste dřív ani neměli tušení? Také však občas tápete a zhluboka rozdýcháváte všudepřítomné rozházené hračky v pokojíčku či rovnou v obývacím pokoji? Řešíte-li i vy právě věčnou otázku kam s nimi, máme pro vás pár rad, jak pro hračky najít skvělé místo a děti nenásilně naučit ukládat je na své místo.

 

Svěřte hračky úložným boxům

 

Malým, velkým, hranatým, kulatým – zkrátka boxům, do kterých se přehledně a pohodlně vejdou všechny autíčka, lego i oblečky pro panenky. Boxy můžete vybírat z opravdu velké nabídky jak různobarevných, menších či dokonce vnitřně členitých, na kolečkách či bez nich. Důležité je, dobře tématicky hračky rozdělit – k tomu vám právě poslouží barevné rozlišení stejně jako oblíbené dětské nálepky. Přizvat můžete i dítko a svěřit mu úkol, podle jakého systému si chce hračky do boxíků uložit, aby se mu dobře uklízely i hledaly. Boxy je vždy dobré opatřit víkem nebo vybírat už rovnou tyto modelové řady. Všudepřítomný prach se totiž velmi špatně uklízí a přes praktické víčko se tak dovnitř dostane jen stěží a vám ušetří následný úklid. Boxy můžete stohovat na sebe, uložit pod postel či do rafinované sedací lavice umístěné pod oknem, stejně jako do nábytkových dílů – ať už do polic nad sebe či vedle sebe.

 

Nebojte se být v otázce úložných prostorů kreativní

 

Netoužíte plout zrovna s davem a rádi byste pokojíček pro děti a v něm řešení otázky úložných prostorů pojali špetku kreativněji? Nebojte se a odvažte se! Mezi velmi působivé nápady patří bezesporu vybudování ukládací stěny na zmíněné boxy pod a podél celého okna, přičemž přímo pod oknem tak dítku vznikne jedinečné a neotřelé posezení pro odpočinek, četbu knihy či jen tak koukání z okna. Praktickým řešením je i podobné vybudování jakési lavice podél celé stěny, do jejíž vnitřní části uložíte velmi oblíbené velkoobjemové šuplíky, do kterých se hračky uklízí jedna radost. Vaší fantazii, kreativitě a odvaze se rozhodně meze nekladou!

 

A nezapomeňte – co se v mládí naučíš......

 

Aneb nebojte se vaše malé ratolesti učit pořádku doslova od prvních krůčků. Nečekejte s organizací hraček a pokojíčku do doby až dítko doroste a „pochopí“ - že se musí hračky uložit zpátky na místo, ze kterého jej vzali. Už skutečně malé dítko je dobré vést k tomu, že je nutné udržovat v pokojíčku či dětském koutku pořádek. Proto s nácvikem tohoto – leckdy i pro dospělého složitého – návyku neotálejte. Navíc – pořádek udělá radost nejen vám, ale dítko bude mít vždy dost místa ke hraní – v pokojíčku plném roztahaných hraček to jde totiž jen velmi těžko.

Názory

Přidat názor