Blog bydlení

I mini dětský pokojíček můžete rafinovaně zvětšit

O jeho nafukování nemůže být řeč, ale pár optických triků jej dokáže zvětšit tak, že se váš klučík či princezna bude cítit jako ve svém království. Už nemusíte trápit své svědomí tím, že svému dítku nemůžete dopřát víc metrů čtverečních – ty ostatně i podle psychologů nejsou tím nejdůležitějším v životě dítěte – a vyzkoušejte osvědčené rady zkušenějších, jak opticky zvětšit malý dětský pokoj.

 

Barvy vybírejte pečlivě

 

Není žádným tajemstvím, že světlé barvy umí každý prostor otevřít a prosvětlit, zatímco barvy tmavé působí ponuře a prostor ještě více zmenší. Pro dětský pokoj tedy vždy volte barvy stěn světlé, osvědčenou bílou rozhodně nic nezkazíte, ale stejně dobrou službu dokáží vykouzlit i barvy světle zelená, modrá, světle žlutá či růžová. Každá dětská barva ve světlých tónech je vítána. Stejně tak volte i barvy nábytku, pokud si dopřejete barevnou paletu na stěnách, skvěle k nim bude ladit bílý nábytek a naopak zvolíte-li bílé stěny, můžete se odvázat při výběru barevného nábytku.

 

Nábytek? S rozvahou!

 

Malý prostor není dobré ubít spoustou nábytku, byť je ho potřeba. Volte tedy takový nábytek, který je nejen multifunkční, ale který využije vaše dítko na maximum. V případě skříní je velmi oblíbenou variantou skříň posuvná, která nezabírá místo při otevírání a můžete její kapacitu využít až ke stropu. Pozor ale na to, abyste zvolili světlý odstín, nejlépe doplněný o zrcadlo, které opticky dětský pokoj zvětší a navíc dětem poskytne další prostor k sebevyjádření a ke hře. Třeba na malou tanečnici nebo super hrdinu.

 

Dostatek světla i úložných prostor

 

Úložných prostor není nikdy dost v žádném bytě či domku, proto si tohoto vynálezu užijte klidně i v  nábytku, jakým je dětská postel či oblíbené taburetky. Úložný prostor pod lůžkem rafinovaně využijete jak k ukládaní hraček, tak i sezónního oblečení nebo v případě vyvýšené postele může vzniknout pod matrací dostatek prostoru ke hře. Při zařizování dětského pokoje nezapomeňte také na kvalitní osvětlení, které nejen pokojíček příjemně prozáří a také opticky zvětší, ale podpoří i zdravý vývoj vašeho potomka. Velmi oblíbené je bodové osvětlení, které můžete namířit přesně tam, kam je potřeba a osvětlit tak celé dětské království.

Názory

Přidat názor