Blog bydlení

I sušák na prádlo vás může překvapit

Sušák na prádlo. Co na něm tak může být zajímavého, kromě pár tyček či šňůr, kterým svěříte sušení vašich svršků. Jenže vybrat ten správný sušák na prádlo může být i pořádná věda, zvláště záleží-li vám na tom, aby prádlo – hlavně v zimních měsících – uschlo co nejrychleji, zachovalo si svou příjemnou vůni a navíc nezabíralo půlku vašeho pokoje či celou koupelnu. Díky následujícím tipům budete k ideálnímu sušáku o pár kroků blíž...

 

Nejprve vyřešte otázku, kam s ním

 

To, kde chcete nejčastěji sušák na prádlo používat, vás navede na výběr jednotlivých kategorií a typů. Balkónové sušáky na prádlo mohou být rozkládací, výsuvné i určené k snadnému uchycení na zábradlí. Výjimkou nejsou ani speciální sušáky půlkruhového tvaru, které jednoduše připevníte na zeď. Nezabírají místo a prádlo na nich na čerstvém vzduchu schne doslova před očima. Pokud hledáte sušák do interiéru, běžně dostupné rozkládací sušáky na prádlo upotřebíte v obývacím pokoji stejně jako v koupelně. Vhodnou alternativou bývají i výsuvné sušáky, které jednoduše ukryjete u stropu dokonce i v prostorné chodbě a dokonale a rychle na nich usušíte prádlo například přes noc. Pokud toužíte po řešení, které nezabere příliš místa, inovativní řešení v podobě sušáků, které umístíte buď do sprchového koutu či dokonce přímo na vaší vanu vás tak rozhodně potěší.

 

Velikost prostoru není překážkou

 

Pokud máte koupelnu štědře obdařenou prostorem, sušení prádla pro vás nebude žádnou starostí navíc a nemusíte se trápit s jeho skládáním či uklízením. Je-li však místa poskrovnu, přichází na řadu chytrá řešení, které ani malý prostor nezastaví. Nabízí se praktická řešení v podobě sušáků na vanu či do sprchového koutu, ale oceníte i plně funkční stropní sušáky, na jejichž jednoduché tyčky snadno rozvěsíte i těžší prádlo a jednoduše pošlete do teplejších krajin k vašemu stropu. Pokud jej zrovna nepoužíváte, je pak téměř neviditelný, vždy však jednoduše připraven do akce. Jste- li na tom s místem k sušení opravdu na štíru, jako pro vás je stvořený sušák závěsný určený na topení, který zvládne drobnější kousky stejně jako zimní čepice či rukavice po pořádné koulovačce.

 

Četnost používání vyřeší sušák skládací i vytahovací

 

Ať už si vyberete kterýkoli sušák na prádlo, důležitá je nejen funkčnost, ale také  jeho dobrá stabilita. Kvalitní upevnění do zdi, či pevnost při umístění na podlaze je základ vaší bezpečnosti i dobrého sušení. Vybírejte tedy vždy sušák adekvátní nejen množství sušeného prádla, ale také samotné váze a povaze vašich svršků. Letní minišaty zvládne hravě každý sušák, zimní kombinézy a bundy však už můžou být oříšek, který rozlouskněte raději hned v prodejně či při výběru. Množství sušeného prádla je důležité také pro správnou volbu tvaru sušáku. Pokud víte, že budete často sušit větší množství oblečení, je nejvhodnější zvolit vertikální či věžový sušák s dostatečným rozestupem mezi jednotlivými pruty. Prádlo pak bude schnout mnohem lépe a rychleji, nehrozí také jeho zapaření a následná nepříjemná vůně, která by vás donutila prát znovu.

 

Názory

Přidat názor