Blog bydlení

I z obyčejné věci může vzniknout originální kousek nábytku

Procházíte obchodní dům plný nábytku a stále vám žádný kousek nábytku, pro který jste si přijeli, nepadl do oka? Vše se vám zdá jako přes kopírák a vy toužíte po jedinečném kousku, který vás nejen potěší, ale vaše bydlení povznese k dokonalosti? Nábytek z palet je důkazem, že i z obyčejné věci mohou vzniknout velkolepá díla. Stačí trošku šikovnosti a dobrý nápad a originální nábytek z palet může zdobit i váš interiér.

 

Dobrý nápad, paleta, nářadí - a nábytek je tu

 

Špetka fantazie a kreativní myšlení a vznikne dobrý nápad, jak vaši nudnou a šedivou domácnost vylepšit a zkrášlit. Palety se totiž hodí výborně na výrobu jakéhokoli nábytku. Ať už toužíte po jedinečné skříňce, konferenčním stolku, věšáku, pohovce či snad nadčasové manželské posteli, z obyčejné palety můžete vykouzlit velké divy. Navíc v kombinaci s elegantními a nejlépe přírodními doplňky, získáte skutečně famózní bydlení. Kvalitní podsedáky, ale i nízké matrace a nezbytné polštářky se pak postarají o dokonalý výsledek i vaše pohodlí.

 

Jak na to?

 

Ten nejdůležitější materiál už máte – palety jsou připraveny svěřit se do vašich rukou. Před samotnou montáží je nejprve ošetřete ochranným lakem či nátěrem a vsaďte také na starý dobrý brusný papír. Následně záleží na tom, jaký kousek nábytku chcete z palety vykouzlit a vdechnout jí tak nový život. Pro konferenční stůl stačí opatřit paletě kolečka či dřevěné nohy, využít však můžete pouhé stohování dvou palet na sebe a získáte navíc i příjemnou odkládací plochu pro knihy i časopisy. Pokud z palet toužíte vykouzlit postel či pohovku, hodit se vám budou hřebíky, šroubky a nezbytné nářadí, díky kterému během pár minut vykouzlíte nádherný a pohodlný nábytek.

 

Nezapomeňte na finální úpravy

 

Je jen na vás, zda toužíte mít paletový nábytek v přírodním stylu a v barvách přírody, ale také můžete třeba paletový konferenční stolek vyladit skleněnou odkládací plochou, ale i pojízdnými kolečky, které skvěle padnou i menší pohovce. Paletovému nábytku obecně sluší přirozenost, střídmost, zároveň však barevná a nespoutaná hravost, což však rozhodně neponechte náhodě je ostatní sladění interiéru s paletovým stylem, který si rozhodně zaslouží vyniknout a neupadnout do stínu ostatního nesourodého nábytku. Paletový nábytek tak mnohdy stačí natřít ochranným nátěrem.

Názory

Přidat názor