Blog bydlení

Infrapanely – levné a moderní vytápění, které právě frčí

Kdo by netoužil po příjemně vyhřátém interiéru a domovu, který nás pokaždé přivítá a hřejivě přivine ve své náruči. Způsobů, jak si doma příjemně zatopit je několik, dnes vám však chceme představit nenáročné, levné a prudce elegantní vytápění, jehož obliba i stylovost je právě na vzestupu.

 

Infrapanely dobývají naše domovy

 

Technologie stará více než sedm desítek let konečně přináší v moderním kabátu potřebné teplo i do našich českých domácností a navíc nejen elegantně, ale také levně. Vytápění pomocí infrapanelů je navíc velmi účinné, neboť pracuje na principu sálání, kdy se neohřívá v místnosti pouze vzduch, ale také vše v místnosti od často tak chladných stěn, nábytku, předmětů i nás lidí. To, že jsou navíc infrapanely skvělým designovým prvkem je pak sladkou třešničkou na dortu stylového bydlení.

 

Jak vlastně infrapanely fungují?

 

Neuvěřitelně spolehlivě a výkonně! Topné infračervené panely pracují na způsobu tepelného vlnění, které se umí šířit na všechny strany aniž by ohřívalo samotný vzduch, neboť v teplo se dokáže toto vlnění proměnit až po dopadu na zdi, předměty a nábytek. Nedochází tak k žádným nežádoucím ztrátám a teplo dál z těchto předmětů sálá do prostoru. Rozmístit je můžete do jakékoli místnosti a samozřejmostí je i přesná regulace v jednotlivých pokojích. Velkou předností kromě nízkých nákladů je také bezúdržbovost a tedy další finanční úspora.

 

Provoz i instalace „za hubičku“

 

Infrapanel si stačí vybrat adekvátně velikosti vytápěné místnosti a samozřejmě dle oblíbeného designu a pak už vám k zapojení stačí instalace na 4 hmoždinky a vruty a samozřejmě nezbytná elektrická zásuvka. Infrapanel můžete upevnit na stěnu, ale klidně i na strop a užívat si tak tepla i stylového zařízení vašeho domova. Intenzitu tepla si regulujete sami dle vašeho pocitového komfortu a váš dům přitom není zatěžován vířením prachu, žádných kouřem ani nežádoucími zplodinami. V závislosti na velikosti místnosti máte příjemně vyhřátý prostor do deseti až patnácti minut a to zcela bez vaší námahy.

 

A jaké jsou další přednosti a výhody vytápění infrapanely? O tom si můžete přečíst v následujícím článků s názvem „Devětkrát plus pro INFRAPANELY“

Názory

Přidat názor