Blog bydlení

Infrasauna aneb jak zvýšit její blahodárné účinky

Pokud se u vás doma našlo potřebných pár centimetrů pro instalaci infrasauny, jistě se už nemůžete dočkat, až ji začnete používat. Pro její provoz či ovládání nemusíte být žádný technický guru, rozhodně je však vhodné pro správný účinek a maximální přínos dodržovat pár pravidel. Ty nejdůležitější z nic vám dnes přinášíme.

 

Infrasauna pomáhá celému tělu a sluší vašemu bytu

 

A každé buňce vašeho těla dodá přesně to, co potřebuje. Prokrvení organismu, odplavení toxinů a škodlivých látek z těla,  pomoc při hubnutí i zlepšení pleti a pokožky, vaši pohodu v hlavě nevyjímaje, to vše umí zázračný princip infrasauny. V podstatě tak zvládne dvě mouchy jednou ranou – zatímco klidně odpočíváte a relaxujete, infrasauna předá vašemu tělu to nejlepší ze sebe a vše zlé - včetně celulitidy - si vezme. Vaše duševní i fyzická stránka tak bude v harmonii. A i váš byt zvýší svou obytnou cenu. Bez jakýchkoli úprav či instalace odvětrávání získáte bytový skvost, který se jen tak nevidí a který vám budou sousedé závidět. Jen dejte pozor, aby u vás nezačali zvonit příliš často – s županem v jedné a ručníkem v druhé ruce :)

 

Zvýšit účinky infrasauny můžete i vy sami

 

I když je infrasauna zcela jistě malým soukromým zázrakem, pro maximální výsledky je potřeba přiložit také ruku k dílu. Nejvhodnější doba pro návštěvu vaší infrasauny je ráno – své tělo dokonale nabudíte na celý den. Máte-li naopak problémy s usínáním, bude pro vás přínosnější použití infrasauny před spánkem, kdy krásně prohřátí a zbaveni všech jedů ulehnete a budete spát jako miminko. Před vstupem do infrasauny je nejlepší podstoupit rychlou spršku a otevřít tak póry blahodárným účinkům. Během sprchy nechejte infrasaunu nahřát na nejvyšší stupeň, intenzitu tepla si pak můžete sami korigovat. V okamžiku, kdy začne příjemná fáze pocení, rozhodně sáhněte po žínce či ručníku a pot si zpočátku důkladně otírejte. Nejen, že podpoříte další pocení, ale také odstraníte mrtvé kožní buňky a vaše pokožka doslova omládne. Nejvhodnější poloha uvnitř boxu je vsedě, užitečné záření je koncipováno tak, aby poskytlo svou energii rovnoměrně, na což je vhodnější tato poloha, než ležení. I když vás to po skončení saunování láká dopřát si malou spršku, rozhodně chvilku vydržte a dopřejte tělu pozvolný proces ochlazování, až pak si dopřejte vlažnou sprchu. Mýdlo ani sprchový gel tentokrát nepoužívejte, zbytečně byste si ucpali krásně otevřené póry. Sklenice vody a pitný režim po zbytek dne ještě více podpoří očistné účinky infrasauny.

Názory

Přidat názor